قیمت بلیت باغ پرندگان افزایش یافتگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزاعضای شورای شهر تهران صبح امروز بررسی لایحه تعیین قیمت باغ پرندگان را روی میز بررسی خود گذاشتند و آخوندی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران ابتدا در تشریح این لایحه پرداخت: درباره تعیین قیمت بلیت باغ پرندگان، جلساتی با اعضای کمیسیون برگزار خواهد شد. خدمات شهری شورا، شهردار منطقه 4 و معاونت خدمات شهری شهرداری تهران جلسه ای داشتند و در مورد قیمت بلیت به جمع بندی رسیدیم که در صفحه مانیتور شورا مشاهده می کنید؛ اما بعد از جلسه اعضای کمیسیون وظیفه عمومی تغییر نظر دادند و به همین دلیل دو پیشنهاد در مشاوره آوردیم.

وی با بیان اینکه باغ پرندگان تحت کنترل پیمانکار است و در دوران کرونا این مجموعه تقریبا تعطیل است، تصریح کرد: از سال 1397 تاکنون افزایش قیمتی در بلیت مجتمع نداشته ایم و اکنون در نظر گرفته ایم. افزایش قیمت برای سال های 2019، 2020 و 2021 بر این اساس برای بازدیدکنندگان داخلی بلیت 60 هزار تومان، برای گردشگران خارجی بلیت 15 دلار، بلیت پارکینگ 6000 تومان و نیم ساعت 1000 تومان در نظر گرفته شده است.

عضو شورای شهر تهران افزود: در تبصره 4 این مصوبه مصوبات بسیار خوبی در نظر گرفته شده و کمیته امداد و بهزیستی به لیست دریافت کنندگان مصوبات اضافه شد.

وی با بیان اینکه نرخ بلیت شهرداری 70 هزار تومان بود و آن را به 60 هزار تومان کاهش دادیم، گفت: همچنین در مصوبه سازمان نمایشگاه موظف است کارهای تبلیغاتی ویژه ای برای افزایش انجام دهد.

به گزارش ایسنا، پیرهادی، رئیس کمیسیون خدمات شهری نیز توضیح داد که قیمت قبلی بلیت باغ پرندگان 27 هزار تومان بود و اکنون با افزایش 100 درصدی بلیت، می خواهیم آن را به 60 یا 70 هزار تومان برسانیم. . تومان، گفت: در این شرایط نباید طوری عمل کنیم که مردم دچار مشکل شوند و پیشنهاد ما در نهایت بلیط 40 تا 45 هزار تومانی بود؛ اما در نهایت با توجه به مشکلات باغ پرندگان. ، 50 هزار تومان پیشنهاد دادیم.

کمالی زاده شهردار منطقه 4 نیز گفت: در هیچ کجای دنیا به امور تفریحی یارانه داده نمی شود و اکنون با توجه به نرخ تورم قیمت بلیت 90 هزار تومان در سال 2018 به 28 هزار تومان می رسد و این در حالی است که باغ پرندگان رو به روی موجودات زنده است. و تغذیه، نگهداری و … آنها بسیار مهم است.

اعضای شورای شهر تهران در نهایت با 9 رای پیشنهاد 40 هزار تومانی بلیت باغ پرندگان را تایید کردند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/