قیام 15 خرداد پیوند مردم و مسئولان را نشان دادمسیحیت و مسلمانیامام جمعه ورامین در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبری تهران نیوز، درباره قیام 15 خرداد و تأثیر قیام در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: طاغوت اتفاق افتاد.

وی افزود: رژیم شاه به دنبال جدایی مردم از روحانیت بود تا علما و مراجع نفوذ و نفوذ خود را از دست بدهند و سخنانشان دیگر مشتری نداشته باشد، اما حماسه جاودانه 15 خرداد نشان داد که متن اقتدار و روحانیت ارتباط عجیبی با هم دارند و رژیم شاه نتوانست بین مردم و مرجعیت فاصله ایجاد کند.


بیشتر بخوانید:

دشمنان نمی دانند با کشتار اراده مردم ایران تقویت می شود


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران خاطرنشان کرد: جالب است که هیچ یک از شخصیت ها و احزاب سیاسی در قیام 15 خرداد نقشی نداشتند، قیام 15 خرداد بود و این قیام به ریشه خرداد تبدیل شد. پیروزی انقلاب اسلامی.

محمودی گفت: اگرچه 15 سال پس از قیام، انقلاب اسلامی پیروز شد، اما جنایت در 15 خرداد توسط رژیم طاغوت انجام شد و خون هایی که بر زمین ریخته شد، در پی توطئه امام راحل و روشنگری مراجع سمینارها و نقش عوامل دلسوز انقلابی زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی با بیان اینکه حضور مردم ورامین به پیروزی انقلاب اسلامی محدود نشد، گفت: مردم ورامین پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف از جمله دفاع حضور فعال و چشمگیری دارند. از رستگاری و مقاومت. همچنین اگر امروز در صحنه های نبرد پیروز هستیم به خاطر رشادت ها و فداکاری هایی است که در 15 خرداد بود.

امام جمعه ورامین گفت: آنچه در ورامین به عنوان آغاز قیام 15 خرداد رخ داد در تاریخ بی نظیر است و باید همواره از آن به عنوان الگو و مظهر ایثار و رشادت یاد کرد و نشان داد.

انتهای پیام/*