قوه قضائیه برای کمک به حل مشکلات اقتصادی در کنار دولت استبه گزارش بازار، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اجه‌ای در شورای عالی قضایی با اشاره به دولت برای حل مشکلات اقتصادی، افزودن در جهت سیاست‌های کلان اقتصادی، امکان رشد و افزایش نقدینگی بسیاری از پژوهشگران از سوی دولت سیزدهم در حال انجام است. جلسات متعددی هم در این خصوص برگزار می شود.

وی گفت: علاوه بر مشکلات اقتصادی تحریم‌های اقتصادی و عقب ماندگی‌ها و اتفاقات و رخدادهایی که سال قبل انجام می‌شود نیز باعث افزایش قیمت جهانی از کالاهای اساسی و مواد اولیه می‌شود که البته اختصاص به کشور ما هم وجود ندارد و در موارد دیگر نیز این مشکلات دیده می‌شود. .

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: خشکسالی‌ها هر سال افزایش پیدا کرده و به طبع آن نیز قیمت کالاهای اساسی بالا رفته است، در حالی که جنگ روسیه و منجر به افزایش قیمت‌های جهانی می‌شوند، اما همچنان در حال پیگیری مسائل اقتصادی است.

محسنی اژه‌ای با قدردانی از تلاش دولت برای اصلاح ساختار بودجه افزود: در کنار نقشه سیستم بانکی کشور هم چنین چیزی است که نیاز به اصلاحات دارد ضمن اینکه ارزش پول ملی هم در دستور کار دولت است.

وی افزود: توجه ویژه به تولیدات داخلی، توجه به معیشت و سفر مردم نیز از مسائل اولویت دار دولت است که همچنان برای حل مشکلات مردم ادامه دارد.

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: ما باید به دولت کمک کنیم که از یکی از مسیرهای کمک به دولت مدیریت ارز است و هر آن چه به دستگاه قضائی باید با جدیت پیگیری شود.

وی افزود: کنترل بازار هم نکته دیگری است که باید دنبال شود اما با افزایش اختیارات سازمانی که اخیراً تفویض شده است، کنترل بازار با دقت بیشتر دنبال خواهد شد.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: دولت در کنار تلاش‌ها باید به مردم در فشارها توجه کرد و شرایط را می‌توان مقایسه کرد.