قانون «خانواده و جوانی جمعیت» نیازمند ضمانت اجرایی استجبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران‌نیوز با اشاره به چگونگی اجرای قانون «خانواده و جوانی جمعیت» که برای مقابله با حرکت کشور به سمت پیری تصویب و برای اجرا به دولت ابلاغ شد، اظهار کرد: با توجه به تأکید مقام معظم رهبری و خطر بحران جمعیت، مجلس شورای اسلامی این قانون را در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار داد و در نهایت با تصویب در صحن علنی مجلس و شورای نگهبان برای اجرا به دولت ابلاغ شد.

وی با با بیان اینکه مسائل اقتصادی در حرکت جامعه به سمت پیری تأثیرگذار بوده است، افزود: با این شرایط برخی مردم تمایلی به فرزندآوری نداشتند، اما با قانون «خانواده و جوانی جمعیت» انگیزه خانواده‌ها برای ازدواج فرزندانشان و فرزندآوری بالاتر رفت و در این راستا تسهیلاتی نیز به جوانان اختصاص یافت.

بیشتر بخوانید:

فرهنگ شاهراه حیاتی تعالی و ترقی جامعه است

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در راستای به سرانجام رساندن قانون «خانواده و جوانی جمعیت» با یکدیگر هماهنگ باشند و شرایط را به ثبات برسانند تا تمامی مفاد این قانون مو به مو اجرا شود و در آینده شاهد پیری جمعیت در جامعه نباشیم.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه وام‌های تشویقی برای اجرای قانون «خانواده و جوانی جمعیت» خیلی موثر نبوده است، تبیین کرد: علاوه بر سیاست‌های تشویقی دولت فرهنگ‌سازی در راستای تحقق این قانون بسیار مهم است.

وی تأکید کرد: البته قانون «خانواده و جوانی جمعیت» نیازمند ضمانت اجرایی است که این مورد در مفاد این قانون دیده شده است و زنان خانه‌دار و مهاجرت نیز باید برای اجرایی شدن این قانون جدی گرفته شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: در صورتی که دولت با اراده بالا برای اجرایی شدن قانون «خانواده و جوانی جمعیت گام بردارد، در آینده می‌تواند کشور را به سمت پیشرفت در حوزه جوانی جمعیت هدایت کند.

انتهای پیام/*