فیلمی داریم که تا دو سال آینده اکران می شودبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز رئیس سازمان سمعی و بصری چین و مدیران آن امروز (چهارشنبه 25 خرداد) در چهارمین سفر استانی خود به آذربایجان شرقی سفر کردند و پس از شرکت در آرامگاه طبریه، با نمایندگان ولی فقیه در شرق کشور دیدار کردند. استان آذربایجان.

محمد خزاعی در این نشست از تولید کار جدی در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت، ضدصهیونیسم، ترویج گفتمان انقلاب اسلامی و… خبر داد و گفت: معتقدم فیلم های سینمایی می توانند اثرگذار باشند. نقش الهام گرفته از رهنمودهای رهبری در عرصه جهاد. کارکرد سینما در عرصه فرهنگ سازی غیرقابل انکار است. تولید کار فرهنگی و صادقانه در تلاش یکپارچه فرهنگ، تمدن ها و باورهای دینی و ملی سازمان چین.

معاون وزیر تولید انبوه فیلم در دوره های گذشته را یکی از مشکلات کنونی سینمای کشور دانست و گفت: با توجه به شرایط کرونا و تعطیلی سینماها در سال های گذشته، حتی فیلم هایی برای نمایش در کشور وجود دارد. سینما. تئاتر برای دو سال آینده.” در حالی که بسیاری از تولیدات نتوانست با انتظارات و دغدغه های مردم همسو شود.

خزایی ادامه داد: اصلاح حساب ها و ابلاغ قوانین شفاف مطابق با انتظارات روز شرکت اقدامی در راستای تسهیل کار فعالان سینمایی کشور بود که در این مدت انجام می شود.

رئیس سازمان سینمایی با تاکید بر اینکه با بهره مندی از ظرفیت های سینمایی به دنبال توسعه باورهای اصیل دینی و انقلابی هستیم، گفت: عدالت شعار محوری و رویکرد محوری دولت در توسعه فرهنگی کشور است.

در این دیدار سعید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید شفیع زاده بنیانگذار و فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که نقش موثری ایفا کردند. . در جنگ تحمیلی مسئولان سینمایی کشور فراخوان دادند تا شهید بزرگواری تولید کنند.

وی ادامه می دهد: امروزه نقش و تاثیر سینما بر تمامی نمادهای زندگی بشری مشخص است و سرمایه گذاری در عرصه سینما در کشورهای پیشرفته نشان از اهمیت و نقش موثر سینما و بسیاری از مسائل سیاسی، فرهنگی و تاریخی دارد. استراتژی ها هستند. مشخص شده توسط سینما. “و توضیح داده شده است.

آل هاشم با بیان اینکه نفوذ چین در اقشار مختلف غیرقابل انکار است، افزود: مدیران سینما در دوره جدید باید به فکر جذب و گسترش مردم باشند و این تنها با برنامه ریزی برای تولید یک فیلم خوب و فرهنگ سازی امکان پذیر نیست. جلب اعتماد مردم برای رفتن.» به سینما.

به گفته وی، این فیلم یک مکتب بزرگ انسان سازی است، همانطور که در ارائه مقام مهدی (عج) که رکورد پرمخاطب ترین فیلم دفاع مقدس را به ثبت رساند، دیدید، در این فیلم دیدیم که اگر داستان و خانواده. در این فیلم جذابیت بیشتری برای جذب مخاطب خواهد داشت.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه برای تجهیز و مناسب سازی سینماها باید تلاش شود، خاطرنشان کرد: سینماهای شهرستان های استان با استانداردها فاصله زیادی دارند و بخش قابل توجهی از سینماهای تبریز از ساخت و ساز خوبی برخوردار نیستند. . وضعیت. امیدوارم با تعامل و همکاری حوزه هنری سازمان تبلیغات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: توجه به فیلمسازان شهرستانی نیز باید در اولویت وزارت ارشاد باشد.

آل هاشم ادامه داد: اگر کارگردانان و تهیه کنندگان از کانون فاصله بگیرند و به فیلمسازان شهر اعتماد کنند قطعا در تولیدات سینمایی به نتایج بهتری دست خواهند یافت.

وی گفت: اقتصاد سینما ارتباط مستقیمی با معیشت مردم دارد، از سوی دیگر شاهد افزایش هزینه تولید فیلم در کشور هستیم، عدم تطابق منابع موجود با مطالبات نیز عاملی برای تولید اثر با کیفیت بود. “

در ادامه این نشست، رئیس سازمان سینمایی ضمن استقبال از پیشنهاد ائمه جمعه تبریز، قول تولید فیلم مستندی با محوریت شخصیت شهید شفیع زاده را داد و گفت: خواهد بود.

همچنین سید قاسم ناظمی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سخنانی با ارائه گزارشی از وضعیت اخیر سالن های استان گفت: شورای فرهنگ عمومی استان خواستار برگزاری رویداد ملی و بین المللی فیلم در تبریز است. . .

وی در خصوص تاریخچه جشنواره فیلم طبریه و دین خاطرنشان کرد: این جشنواره که در دهه شصت تعداد زیادی از سینماگران را به خود اختصاص داده بود، نقش عمیق و موثری در تولید آثار سینمایی کشور داشت.

در این سفر معاون توسعه و منابع انسانی سازمان سینمایی، مشاور رییس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سینمایی، مدیرعامل موسسه سینما شهر، مدیرعامل انجمن سینمای جوان، مدیر عامل د. و مرکز گسترش سینمای تجربی و مدیرکل حقوقی، اجرا و استان های سازمان سینمایی، رئیس سازمان سینمایی را همراهی می کردند.

طرح سفر استانی مطابق با طرح کلی وزارت ارشاد و طرح جامع سازمان سینمایی با رویکرد توسعه عدالت فرهنگی و تعمیم دسترسی فرهنگی است.

منبع: قدس آنلاین

انتهای پیام/