فعالیت های مغز و مکمل ها برای بهبود تمرکز و تمرکز به طور طبیعی

ما در دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز به سرعت پیش می رود. ما باید هر روز با حداکثر ظرفیت کار کنیم و در عین حال تلاش کنیم تا زندگی خصوصی خود را با حداکثر ظرفیت و بدون حواس‌پرتی‌هایی که می‌تواند مانع ایجاد شود، زندگی کنیم. از آنجایی که عوامل بسیار زیادی مانند رسانه های اجتماعی، تلویزیون و برنامه های آنلاین ما را از دستیابی به اهدافمان دور می کنند، انگیزه قوی و تمرکز بر روی کار ضروری است. برخی از افراد حمایت خانواده را دریافت می کنند (که در حالت ایده آل باید همیشه وجود داشته باشد) و برخی دیگر این حمایت را با یک برنامه غذایی سالم و سبک زندگی ترکیب می کنند.

یک رژیم غذایی سالم، متشکل از غذاهای مناسب برای رژیم روزانه شما و مکمل های طبیعی برای مغز یا تمرکز شما، می تواند برای سلامتی و شادی ما معجزه کند. با این حال، گاهی اوقات یک رژیم غذایی سالم تنها عامل در اولویت قرار دادن اهداف ما نیست. یک سبک زندگی سالم پر از فعالیت هایی که می تواند سطح دوپامین را افزایش دهد (دوپامین ماده شیمیایی مغز است که مستقیماً با احساس شادی، شادی و خلق و خوی مرتبط است) که به ما احساس “زنده بودن” می دهد، به ما انگیزه و تمرکزی را می دهد که برای زندگی کردن نیاز داریم. هر روز به طور کامل.

در این مقاله، ما قصد داریم به فعالیت‌های مختلفی بپردازیم که می‌توانند خلق و خوی ما را بهبود بخشند، و همچنین مکمل‌های مغزی که ما را روی هر کاری که می‌خواهیم انجام دهیم متمرکز نگه می‌دارند.

فعالیت هایی که می تواند تمرکز، انگیزه و خلق و خوی ما را بهبود بخشد

به طور منظم ورزش کنید

ورزش منظم می تواند فواید سلامتی فوق العاده ای برای بدن و مغز ما داشته باشد. چندین مطالعه نشان داده اند که ورزش می تواند با بهبود جریان خون و گردش اکسیژن به مغز، نتایج مثبتی برای انتقال دهنده عصبی مغز ما ایجاد کند. در نتیجه، این می تواند به تولید رشد سلول های جدید و همچنین ارتقای سلامت مغز و عملکرد ذهنی مطلوب کمک کند. در نهایت، این بدان معناست که از طریق ورزش، نه تنها فیزیک و وضعیت بدنی خود را بهبود می‌بخشیم، بلکه می‌توانیم در حین انجام کارهای خانه، کار، مطالعه یا حتی مطالعه، تمرکز و تمرکز بهتری داشته باشیم.

تجربیات جدید را به بوم زندگی خود اضافه کنید

درگیر شدن در فعالیت‌های جدید یا انجام سرگرمی‌های جدید نه تنها ما را قادر می‌سازد تا بیشتر در زندگی بیاموزیم و تجربه کنیم، بلکه سبک زندگی شاد و سالمی را ترویج می‌کند. هنگامی که ما کارهای جدید انجام می دهیم، مغز ما می تواند نورون ها را فعال کند که به نوبه خود احساس شادی، شادی و موفقیت را برای ما به ارمغان می آورد. نمونه های مختلف می تواند شامل سرگرمی هایی مانند یادگیری نقاشی، نواختن گیتار، پیاده روی و غیره باشد. نه تنها نه تنها در طول فرآیند، بلکه پس از آن نیز بیشتر می بینید و احساس می کنید، که در نتیجه باعث می شود تمرکز بیشتری روی کار و حتی زندگی شخصی خود داشته باشید.

از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید

یک برنامه غذایی سالم برای سلامت مغز و عملکرد بدن ما ضروری است. نه تنها به ما اجازه می دهد بهتر تمرکز کنیم، بلکه می تواند اثرات مفیدی بر متابولیسم و ​​ظاهر بدن ما داشته باشد. هنگامی که به یک رژیم غذایی سالم اشاره می کنیم، در واقع در مورد پرهیز از چربی ها و کربوهیدرات های غیر ضروری در کنار معرفی و حفظ وعده های غذایی پر از سبزیجات و سالادهای سبز برگ صحبت می کنیم. پست ها و مقالات مختلفی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا همه چیز را در مورد غذاهای مناسب و نحوه استفاده از آنها در یک دستور غذای خوشمزه بیاموزید.

مکمل های غذایی برای مغز که تمرکز و عملکرد مغز را بهبود می بخشد

ال-تیروزین

تعداد زیادی مکمل مغز یا نوتروپیک وجود دارد که می تواند تمرکز را بهبود بخشد. با این حال، بهترین مکمل غذایی مورد تحقیق و تبلیغ برای عملکرد ذهنی سالم L-تیروزین است. ال-تیروزین یک اسید آمینه ضروری است که اثرات مثبتی بر بدن ما دارد و در عین حال عملکرد شناختی را بهبود می بخشد. تحقیقات و تحقیقات زیادی وجود دارد که از این واقعیت حمایت می کند که مکمل های ال-تیروزین می توانند به حفظ عملکرد سالم مناطقی از مغز که به طور خاص برای بهبود حافظه کاری استفاده می شوند کمک کنند. علاوه بر این، تحقیقات نشان می دهد که اثرات مفید ال-تیروزین شامل بهبود تمرکز و سرعت واکنش است که به تمرکز و پاسخ بهتر به نشانه ها یا سیگنال های اجتماعی مربوط می شود.

استیل ال کارنیتین (ALCAR)

استیل ال کارنیتین نیز در بالای لیست ما قرار دارد و یک مکمل غذایی بسیار محبوب برای مغز در بین ورزشکاران و متخصصان است. ALCAR یک آمینو اسید تقویت کننده مغز است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود. به عنوان یک بلوک ساختمانی ضروری برای پروتئین ها، مصرف ALCAR به شکل مکمل های غذایی با مبارزه با اختلالات روانی مانند آلزایمر و افسردگی و محافظت از مغز در برابر انحطاط سلول هایی که با افزایش سن ایجاد می شود، مرتبط است. به عبارت ساده، استیل ال کارنیتین عامل مهمی در تولید انرژی مورد نیاز مغز ما برای انجام و پردازش اطلاعات است.

به عنوان یادآوری، مکمل‌های متمرکز یا به طور کلی مکمل‌های تغذیه‌ای، فقط باید به عنوان مکمل یک رژیم غذایی سالم مصرف شوند و نه به عنوان جایگزین. اگر قبلاً دارو مصرف می‌کنید، همیشه قبل از مصرف مکمل‌ها با پزشک خود مشورت کنید.