فروش ۴۰ فروند نفتکش توسط بزرگترین شرکت تانکری روسیهبه گزارش بازار به نقل از گروه بین الملل مانا؛ «ریچارد مید» تحلیلگر ارشد لویدزلیست با اشاره به این مطلب گفت: شرکت Sovcomflot در حال حاضر برای فروش ده‌ها کشتی به چند خریدار چینی خود می‌پردازد و می‌تواند تا قبل از شروع تحریم‌های جدید غرب علیه روسیه برای فروش این کشتی‌ها از طریق بانک‌ها. غربی اقدام کند.

گزارش این گزارش بانک‌های غربی مالکیت بخشی از نفتکش‌های این شرکت بزرگ روسی را به جای بازپرداخت و تحت مالکیت مستقیم خود گرفته تا نسبت به فروش آن‌ها اقدام کند.

شرکت روسی نیز به دنبال آن است که از اعمال تحریم‌های جدید انجام شود تا شاید بتوان به تجارت بین‌المللی پس از تحریم تبدیل شد.

لویدزلیست در ادامه یادآور شد: فروش نفتکش با نظارت بانک‌های غربی انجام می‌شود و به مالکان کشتی‌های این شرکت اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت‌های تحریمی فروش قانونی برای فروش این نفتکش‌ها از سوی بانک‌های غربی در کار فروش و حراج نظارت‌ها انجام شود. .

این تحلیل پیش‌بینی می‌کند برای خرید این نفتکش‌ها، شرکت‌های چینی و برخی از تجار دوبی پیش قدم می‌شوند و قرار است قبل از ۱۵ ماه این نفتکش‌ها فروخته شود.