فرودگاه مهرآباد باید به حاشیه شهر منتقل شودگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزسید محمد رحیم مرتضوی با اشاره به اینکه فرودگاه مهرآباد بیش از نیمی از مساحت منطقه 9 را به خود اختصاص داده است، گفت: آلودگی صوتی و محیطی و مشکلات ایجاد شده توسط این مجموعه به ویژه برای ساکنان غرب تهران از جمله مشکلاتی است که ما در تلاش هستیم تا علاوه بر این، حقوق شهروندان را رعایت کرده و مطالبات شهرداری مجموعه فرودگاه را برای ارائه خدمات به مردم دریافت کنیم.

وجود و فعالیت فرودگاه مهرآباد برای شهروندان غربی پایتخت آزاردهنده است

وی با بیان اینکه وجود و فعالیت فرودگاه مهرآباد برای شهروندان غربی پایتخت آزاردهنده است، گفت: در چشم انداز آینده تهران تلاش می شود تا فرودگاه دیگر جایی در مرکز شهر نداشته باشد.

شهردار منطقه 9 تاکید کرد: یکی از مطالبات جدی شهروندان جابه جایی فرودگاه مهرآباد است که اقدامی بسیار سخت و دشوار است. اما با توجه به رشد و توسعه شهر، وجود فرودگاه مهرآباد در این شهر به دلیل خطراتی که در درازمدت برای مردم دارد توجیه پذیر نیست و باید به حاشیه شهر منتقل شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه 9، مرتضوی در پایان گفت: این مطالبه حقوق شهروندی از سوی مجموعه شهر پیگیری می شود و در صورت انتقال فرودگاه مهرآباد به حاشیه شهر، مکانی مناسب برای شهری است. توسعه در غرب تهران انجام می شود. .

منبع: ایسنا

انتهای پیام/