فدراسیون فوتبال هم اکنون مدارک حضور در لیگ برتر را برای فصل آینده آماده می کندمسعود مرادی داور پیشکسوت در گفت و گو با خبرنگار سرویس ورزشی شبکه خبری تهران وی با اشاره به وضعیت ارجاع در بیست و یکمین دوره لیگ برتر فوتبال گفت: وضعیت ارجاع در مجموع خوب است و جوانان ارجاع شده توسط فدراسیون فوتبال به خدمت گرفته می شوند و عملکرد خوبی دارند.

وی افزود: ناگفته نماند که ترکیب داوران باتجربه و جوان لیگ برتر را پویاتر کرد، اگرچه شاهد اشتباهات داوران بودیم، اما در مجموع عملکرد داوران مثبت بود و در آینده، داوران جوان حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.”


بیشتر بخوانید:

داور دربی؛ کاری به استقلالی ها ندارم


این پیشکسوت ارجاع دهنده درباره اعتراض تیم های مختلف به عملکرد ضعیف برخی داوران یادآور شد: اشتباهات جزئی از زندگی است و مراجعات معمولی نیز اشتباهات ناهنجاری را مرتکب می شوند، البته اشتباهات در برخی موارد نتیجه را تحت تاثیر قرار می دهد.

مرادی خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال باید از این پس کلاس های توجیهی و کارگاه های آموزشی برای داوران برگزار کند و نکات را در کارگاه ها مشخص کند تا داوران در آینده کمتر اشتباه کنند اما با ورود VAR به ایران، امتناع از اشتباهات می شود. کاهش ..

وی تاکید کرد: ارجاعات در لیگ برتر بسیار دشوارتر است و داوران باید روی توانایی خود تکیه کنند و روی مسابقات تمرکز کنند، به ویژه قضاوت بازی سرخابی ها که هواداران دو تیم در ورزشگاه حضور دارند.

این داور با بیان اینکه در بیست و یکمین دوره لیگ برتر خیلی از تیم ها از داوران انتقاد کردند و اعتراضات نسبت به فصل قبل بیشتر شد، تصریح کرد: داوران هم حق داشتند که اشتباه کنند چرا که مربیان و بازیکنان اشتباه می کنند اما این در این نیست. با آموزش قاضی تعارض دارد و باعث ارتقای تجربه و برگزاری کارگاه های عملی و تئوری وضعیت مالی می شود.

مرادی اعلام کرد: امیدوارم فدراسیون فوتبال با شناخت رئیس خود وضعیت ارجاع را متمایز کند و داوران مستعد و با انگیزه در لیگ برتر قضاوت کنند و در مسابقات بین المللی به عنوان داور «نخبه» قضاوت کنند.

انتهای پیام/*