غذاهای مفید برای گرفتگی عروق – دکتر رویا هادیمیان


غذاهای مفید برای گرفتگی عروق خونی

عارضه گرفتگی عروق ، ناشی از تشکیل پلاک در دیواره داخلی آنها ، جریان خون را مسدود کرده و میزان انتقال خون و اکسیژن به تمام نقاط بدن را کاهش می دهد. در این حالت ، قسمت هایی از بدن عملکرد مناسب خود را از دست می دهند و اندام ها آسیب می بینند.

شریان ها خون و اکسیژن را به تمام نقاط بدن ، از سر تا انگشتان پا منتقل می کنند ، به همین دلیل داشتن رگ های سالم مهم است ، اگرچه معمولاً تعداد قابل توجهی از مردم از بیماری عروق کرونر رنج می برند.

کلسترول خوب (HDL) به کنترل سطح کلسترول بد (LDL) کمک می کند و برای حفظ این تعادل مهم است. در حقیقت ، سطح بالای کلسترول بد کشنده تلقی می شود زیرا اغلب در زمان تشخیص داده نمی شود.

با توجه به سایت غذایی Food Prevention ، رایج ترین غذاهایی که به جلوگیری از گرفتگی عروق به طور طبیعی و بدون دارو و کاهش سریع کلسترول کمک می کند ، موارد زیر است:

سیر

این ماده مغذی از چسبیدن کلسترول به دیواره رگ ها جلوگیری می کند ، بنابراین از گرفتگی عروق و لخته شدن خون جلوگیری می کند و فشار خون را کاهش می دهد.

زردچوبه

زردچوبه همچنین یکی از ادویه هایی است که به درمان گرفتگی عروق و کاهش کلسترول بد و بهبود عملکرد قلب کمک می کند. کورکومین موجود در زردچوبه دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است.

بلغور جو دوسر

ترکیب فیبر محلول در این غذا باعث می شود این غذا برای سلامت قلب مفید باشد. فیبر محلول به کلسترول چسبیده و به بدن کمک می کند تا آن را به راحتی جذب کند. همچنین سطح کلسترول بد خون را کاهش می دهد.

عوامل دیگر برای جلوگیری از گرفتگی عروق و جلوگیری از کلسترول بالا عبارتند از اجتناب از سیگار کشیدن ، ترک الکل ، حفظ وزن متعادل ، اجتناب از استرس و اضطراب و یوگا و مدیتیشن منظم. و به معاینات دوره ای از جمله آزمایش خون اشاره می کند.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید