غذاهایی که دندان ها را تمیز مصرف می کنند – دکتر رویا هادیمیان


غذاهایی که دندان های تمیز می خورند

در اینجا غذاهایی وجود دارد که می تواند به تمیز نگه داشتن دندان ها کمک کند. غذاهایی هستند که برای دندان های شما مضر هستند و برخی برای دندان های شما مفید هستند ، اما آیا می دانستید که غذاهایی وجود دارند که هنگام خوردن دندان های شما را تمیز می کنند؟ در اینجا برخی از این غذاها و فواید آنها ذکر شده است.

سیب

خوردن سیب می تواند به تمیز کردن و مسواک زدن دندان ها و مبارزه با بوی بد دهان کمک کند. فیبر موجود در سیب کار مسواک را انجام می دهد و نقش مهمی در پاکسازی پلاک از دندان ها و از بین بردن بقایای غذا دارد. اسیدیته موجود در سیب باکتری های بد را از بین می برد و بنابراین در از بین بردن بوی بد دهان بسیار مثر است. سیب را بهتر است پوست کنده بخورید زیرا سرشار از فیبرهای سالم دهان است که به تمیز نگه داشتن دندان ها و لثه ها کمک می کند.

هویج

هویج ، مانند سیب ، مملو از فیبر و دندان های تمیز است و پلاک را در هنگام غذا شستشو می دهد. هویج همچنین تولید بزاق را تحریک می کند که به طور طبیعی دندان ها را تمیز می کند.هویج علاوه بر مسواک زدن ، حاوی ویتامین B است که با التهاب لثه مبارزه می کند.

سبزیجات

سبزیجات برگ دار مانند کلم و اسفناج سرشار از فیبر و کالری کمی هستند و آنها را به سبزی عالی برای دندان ها تبدیل می کند! مانند سیب و هویج ، فیبر موجود در سبزیجات برگ دار هنگام پاکسازی مواد زائد و پلاک غذا را پاک می کند. اما آیا می دانید کلم حاوی کلسیم و ویتامین B است؟ کلسیم دندان ها را تقویت می کند و ویتامین های گروه B به درمان و جلوگیری از التهاب لثه که اغلب بیماری لثه نامیده می شود ، کمک می کند. به جای کاهو ، سعی کنید مقداری کلم یا اسفناج خرد شده را به ساندویچ فرزند خود اضافه کنید یا از کلم با هویج برای مسواک زدن سخت دندان های خود استفاده کنید!

پنیر

خود پنیر نقش مستقیمی در مسواک زدن دندان ها ندارد ، اما از آسیب دیدن سایر غذاها هنگام مصرف جلوگیری می کند. پنیر سرشار از کلسیم است که دندان ها را محکم می کند ، اما فواید پنیر به همین جا ختم نمی شود. همچنین حاوی پروتئینی به نام کازئین است که مینای دندان را تقویت کرده و از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. پنیر همچنین از آسیب اسید به مینای دندان جلوگیری می کند. سعی کنید هر روز چند تکه پنیر به ناهار کودک خود اضافه کنید تا کلسیم و کازئین بیشتری به او بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید