علائم مشکلات قلبی در مردان در مقابل زنان


علائم مشکلات قلبی در مردان و زنان متفاوت است. البته بیماری قلبی هم مردان و هم زنان را نه تنها در ایالات متحده بلکه در سطح جهان تحت تأثیر قرار می دهد. آخرین داده های انجمن قلب آمریکا نشان می دهد که نزدیک به 31 میلیون بزرگسال در ایالات متحده به بیماری قلبی مبتلا هستند.

حداقل 650,000 (348,000 مرد و 300,000 زن) از این افراد هر سال بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند که آن را به دلیل شماره یک مرگ و میر در کشور تبدیل می کند. علائم مشکلات قلبی در مردان و علائم بیماری قلبی در زنان می تواند به طور ماهرانه متفاوت باشد و شما باید هر دو را بدانید.

مردان در سن 65 سالگی بیشتر احتمال دارد دچار حمله قلبی شوند، در حالی که زنان در سن 72 سالگی بیشتر احتمال دارد دچار حمله قلبی شوند. درک این نکته مهم است که در بیشتر موارد، بیماری قلبی در هر دو جنس با کاهش عوامل خطر قابل پیشگیری است.

در بسیاری از موارد، یک فرد ممکن است علائم و نشانه های قابل تشخیص بیماری قلبی را داشته باشد. هرچه علائم زودتر تشخیص داده شوند، زودتر تشخیص داده می شود و درمان انجام می شود. افراد با سابقه خانوادگی بیماری قلبی یا کسانی که دارای عوامل خطر بیماری قلبی هستند، باید به دقت با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی پیگیری کنند تا از بدتر نشدن بیماری اطمینان حاصل کنند.

عوامل خطر برای بیماری های قلبی چیست؟

 1. جنسیت: به طور کلی، مردان در مقایسه با زنان در معرض خطر بسیار بیشتری برای ابتلا به بیماری قلبی هستند. اما این فاصله در دوره پس از یائسگی کاهش می یابد.
 2. چاقی یک عامل خطر در مردان و زنان است. تخمین زده می شود که نزدیک به 70 درصد از جمعیت ایالات متحده اضافه وزن دارند. در افرادی که اضافه وزن دارند قلب تحت فشار شدیدی قرار دارد.
 3. سیگار کشیدن یک عامل خطر مشترک در هر دو جنس است. نیکوتین رگ های خونی را باریک می کند و از رسیدن اکسیژن به بافت ها از جمله قلب جلوگیری می کند.
 4. فشار خون بالا یک عامل خطر شایع برای بیماری قلبی است.
 5. رژیم غذایی ناسالم، مانند مصرف منظم غذاهای سریع و فرآوری شده که سرشار از چربی های اشباع شده و نمک هستند.
 6. مصرف زیاد الکل.
 7. داشتن سطوح بالای کلسترول.
 8. وجود دیابت.
 9. داشتن سابقه خانوادگی بیماری قلبی.

داده ها نشان می دهد که بیش از 50 درصد از مردان و زنان تمایل به سه یا بیشتر عوامل خطر برای بیماری قلبی دارند. اما مهم است بدانید که تفاوت های ظریفی در نحوه بروز بیماری قلبی در مردان و زنان وجود دارد.

علائم و نشانه های بیماری قلبی

به طور کلی، هم مردان و هم زنان علائم مشابهی از بیماری قلبی و حملات قلبی دارند، اما تفاوت های ظریفی در ارائه آنها وجود دارد که در زیر به آنها اشاره شده است.

علائم مشکلات قلبی در مردان

 • درد قفسه سینه ممکن است ماهیت خردکننده داشته باشد یا ممکن است با احساس فشردن ظاهر شود
 • برخی دیگر ممکن است از پری در ناحیه قفسه سینه یا ناراحتی شکایت کنند
 • درد ممکن است به فک، بازو یا پشت سرایت کند
 • تنگی نفس یک شکایت رایج است
 • مردان نیز بیشتر در معرض عرق سرد هستند
 • حالت تهوع ممکن است یک ویژگی رایج باشد

علائم بیماری قلبی در زنان

به طور کلی، زنان کمتر احتمال دارد درد قفسه سینه را تجربه کنند. در عوض، احتمال بروز علائم زیر در آنها بیشتر است:

 • دردی که به گردن، فک یا قفسه سینه تابیده می شود
 • احساس سبکی سر یا ضعف
 • احساس فشردن در قسمت فوقانی پشت و قفسه سینه
 • احساس فشار، پری یا فشاری که در مرکز قفسه سینه قرار دارد

از آنجایی که علائم حمله قلبی معمولی نیستند، زنان اغلب این علائم را با دلایل دیگری مانند بیماری زخم معده، ریفلاکس اسید یا درد عضلانی اشتباه می گیرند. تأخیر در جستجوی مراقبت اغلب منجر به عوارض بیشتر و حتی مرگ می شود.

چرا علائم بین مردان و زنان تفاوت دارد؟

محققان به تفاوت های روانی و فیزیولوژیکی بین مردان و زنان مبتلا به بیماری قلبی اشاره کرده اند که شامل موارد زیر است:

 1. زنان بیشتر در صورت بروز علائم به پزشک مراجعه می‌کنند، در حالی که مردان اغلب احساس می‌کنند که علائم مربوط به قلب نیست و در نتیجه احساس می‌کنند که نیازی به مراجعه فوری به پزشک نیست.
 2. زنان همچنین گزارش می دهند که وقتی از مشکلات قلبی شکایت می کنند، ممکن است ارائه دهنده به آنها گوش ندهد یا علائم را مهم تلقی نکند.
 3. هم مردان و هم زنان گزارش می دهند که ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای یافتن دلیل بروز علائم قلبی عجله زیادی دارند. ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی زمان کافی را برای این بیماران صرف نمی کنند و در نتیجه تشخیص بیماری قلبی می تواند به تعویق بیفتد.
 4. یکی دیگر از دلایل نابرابری در مدیریت بیماری قلبی، رعایت درمان است. زنان تمایل دارند در صورت داشتن علائم به اورژانس مراجعه کنند، اما مردان اغلب با این تصور که علائم مربوط به قلب نیستند، در جستجوی کمک تاخیر می‌کنند.
 5. در نهایت، زنان در مقایسه با مردان جثه کوچک‌تری دارند و همچنین دارای عروق کرونر با اندازه کوچک‌تر هستند که اکسیژن را به قلب می‌رسانند. اندازه کوچک همچنین به دلیل محدودیت های فنی، انجام بای پس را برای جراحان دشوارتر می کند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

هم مردان و هم زنان می توانند با ایجاد تغییرات زیر در سبک زندگی خود خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهند:

 • سیگار را قطع کنید
 • از داروهای فشار خون پیروی کنید
 • قند خون را کنترل کنید
 • رژیم غذایی سالم داشته باشید
 • از نظر بدنی فعال شوید
 • از مصرف زیاد الکل خودداری کنید
 • استرس کمتر
 • اگر اضافه وزن دارید وزن کم کنید

نتیجه

بیماری قلبی در مردان و زنان شایع است. علائم مشکلات قلبی در مردان و علائم بیماری قلبی در زنان می تواند تا حدودی متفاوت باشد. در حالی که برخی از تفاوت های ظریف در علائم بیماری قلبی در دو جنس وجود دارد، مهم است که درک کنیم که تاخیر در جستجوی درمان گاهی اوقات می تواند کشنده باشد.

بهترین راه برای تشخیص بیماری قلبی انجام آزمایش غربالگری است که بهترین روش توسط متخصص قلب شما تعیین می شود. و حتی اگر بیماری قلبی برای شما تشخیص داده شده باشد، می توانید سبک زندگی خود را به طور مثبت تغییر دهید و خطر حمله قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.

Cano Health الف را آغاز کرده است برنامه جدید پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، قلب سالم توسط دکتر خوان ریورا گفته شده است که از هر پنج حمله قلبی یک مورد بدون اینکه فرد دچار حمله شده متوجه آن باشد اتفاق می افتد. بهترین راه برای جلوگیری از حمله قلبی این است که خود را با دانش مسلح کنید.

دکتر خوان ریورا یک متخصص قلب تحسین شده و معتبر در سطح ملی است و او این برنامه جدید را برای کشف مراقبت از قلب رهبری می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Cano Health and the Healthy Heart اثر دکتر خوان، لطفاً امروز با شماره 1-855-447-6059 تماس بگیرید. قلب شما خوشحال خواهد شد که انجام دادید!