عقب ماندگی صنعتی اردبیل| استیضاح وزیر صمت به تعویق افتادبه گزارش بازار، صدیف بدری در آیین تجلیل از صنعتگران و تولیدکنندگان در اردبیل اظهار داشت: اردبیل در مقایسه با سایر استان‌ها از پیشرفت‌های صنعتی عقب مانده و باید بیشترین سرمایه‌گذاری را در تولید و تقویت صنایع تبدیلی و تکمیلی انجام دهد..

وی وضعیت معیشتی نامناسب مردم و گله مندی‌های آنها را نشان می‌دهد و توضیح می‌دهد: بهتر است دولت در بحث تحولات اقتصادی و جراحی رخ دهد، مراقبت‌های لازم را انجام دهند تا بیش از این افراد را از این مردم بگیرند و نیازی به نیاز نداشته باشند..

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی به همگرایی قوه در کشور برای رفع مشکلات و نگرانی های عمومی را مطرح کرد و گفت: در کنار استقرار قوا، باید این همگرایی نتیجه مثبتی را در بهبود شرایط اقتصادی و معیشت مردم به وجود آورد. همراه داشته باشد که در این حوزه موفق عمل نکرده باشد.

بدری به طرح‌های تحول‌آفرین صنعتی و تولیدی در سایر استان‌ها اشاره کرد و افزود: در استان‌های اردبیل سرمایه‌گذاران غیربومی کمتری را می‌توان داشت و اگر تحول اقتصادی و تولیدی نیز رخ دهد به صنعت صنعتگران بومی و تولیدکنندگان توانمند در این بخش تولید می‌شود..

در مقایسه با سالهای گذشته بهتر است این منابع چه سریعتر جذب شوند تا در شاخص های صنعتی و تولیدی وضعیت قابل لمس و مطلوبی را داشته باشند..

بدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در کنار ایجاد شش هزار نفر در صنعت و تولید، ما باید خروجی نیروی بیکار را از واحدهای تولیدی متعدد در نظر بگیریم و به جای آمارسازی، مخفی و قابل فهم برای عموم مردم ارائه شود. شود.

وی حل مشکلات و مشکلات را در تقویت تجارت تجاری و مرزی در جمهوری آذربایجان یادآور شد و بیان کرد: شایسته است هر چه سریعتر مشکلات و مشکلات به ویژه در گمرک بیله‌سوار برطرف شود..

بدری در مورد استیضاح وزیر صمت ادامه داد: هیچ‌‌سوگیری سیاسی، جناحی و حزبی در این بخش نبود، بلکه استیضاح وزیر یک استیضاح کاری و بر اساس موضوعات عمومی بوده است که با رئیس جمهور و رئیس مجلس چند ماهی به تعویق افتاده است..

وی از ارائه لایحه دو فوریتی تشکیل وزارت بازرگانی خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم رئیس جمهور در دو وزارت بازرگانی و صنعت و معدن، به هیچ وجه از این وزارتخانه‌ها «فاطمه امین» را معرفی نکند چرا که افراد توانمندتر از او در عرصه‌های مختلف. مدیریت صنعت و بازرگانی وجود دارد و باید به معرفی دو وزیر توانمند در این حوزه به رفع مشکلات پرداخته شود.