عربستان قیمت نفت خام را کاهش دادبه گزارش بازار، غول نفتی عربستان سعودی، آرامکو، قیمت فروش نفت خام خام سبک عرب در ماه ژوئن به آسیا را 4.95 دلار در هر بشکه کاهش داد و به 4.40 دلار در هر بشکه بالاتر از میانگین قیمت عمان-دبی رسید. .

این اتفاق بر اساس قیمت گذاری ماه ژوئن که رویترز در روز یکشنبه مشاهده کرد، رخ داده است. بر اساس همین سند، آرامکو قیمت نفت خام شمال غرب اروپا را 2.10 دلار در هر بشکه از برنت در بورس بین قره‌های و برای آمریکا 5.65 دلار در هر بشکه بالاتر از شاخص اسکی تعیین شده است.

آرامکو قیمت فروش رسمی ماه آوریل را برای تمام گریدهای نفت خامی که به آسیا می فروشد، مطابق با انتظارات بازار افزایش می یابد.

این کشور قیمت رسمی فروش نفت خام سبک سبک عرب به آسیا را از 2.15 دلار در ماه مارس به 4.95 دلار در هر بشکه بالاتر از میزان عمان-دبی افزایش داد.

در پی حمله روسیه به روسیه که بازارهای مالی جهان را شوکه کرد، قیمت نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه رسید.

نکته قابل توجه این است که اکثراً پس از اعمال تحریم‌ها از نفت خام روسیه می‌کنند.

نفت خام عربستان برای اولین بار از آغاز بحران و جنگ قیمت با روسیه در ماه مارس و اوایل آوریل ۲۰۲۰، از ۷ میلیون بشکه در روز گذشته است. عربستان در آن پس‌از شکست در توافق با پک پلاس جهت پاسخ به زمان اوپک در بحران بحران، بازار را از نفت پر کرده بود.

از سوی دیگر برخی از افراد اعلام کردند که قیمت‌ها را کاهش می‌دهد. این محدودیت مانع ارسال سوخت از سوی پالایشگاههای چینی می شود.

عربستان قیمت نفت خود را بر اساس پیشنهاد مشتریان و پس از محاسبه تغییر ارزش نفت نسبت به ماه گذشته، بر اساس قیمت فرآورده‌ها تعیین می‌کند.

بازارهای مالی نیز این روزها تحت تأثیر نگرانی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره بانکی، رکود اقتصادی و تأثیر فرنطینه ناشی از صنعت در چین بر اقتصاد جهانی هستند. در همین حال عربستان به عنوان بزرگترین صادرکننده نفت خام در جهان قیمت نفت خام آسیا و اروپا را برای ماه ژوئن در روز گذشته کاهش داد.