ظرفیت تولید نفت خام ایران به روزانه ۵.۷ میلیون بشکه می‌رسدبه گزارش بازار به نقل از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر امروز (پنجشنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) در سفر به جزیره خارک با بیان اینکه در این سفر و بازدید نمایندگان خارک و بوشهر در مجلس، مدیران شرکت نفت و مقامات استانی حضور دارند، اظهار می‌کنند. کرد: خارک، از ابتدای انقلاب اسلامی نماد اقتصاد مقاومتی در کشور بوده و به تعداد روزهای دفاع مقدس این جزیره هجوم دشمنان بوده است اما با همت جهادی و با اراده مردم و خدمتگزاران خدام حتی یک روز نفت کشور قطع و متوقف نشده است.

وی افزود: تحول و پویایی در جزیره خارک و شرکت پایانه‌های نفتی به هر مقداری باشد که به همان اندازه تحول و پویایی در اقتصاد کشور داشته باشد و اگر می‌خواهیم اقتصاد کشور را متحول کنیم در خارک هم در بخش صنعت و کار و هم در یک بخش قرار بگیریم. مسئولیت‌های اجتماعی و رفاه مردم و ساکنان شریف این جزیره اهتمام لازم را داشته باشند.

هدف معاون وزیر نفت از بازدید از جزیره خارک را بررسی وضعیت پروژه‌های مربوط به شرکت‌های پایانه‌های نفتی، شرکت نفت فلات قاره و پایانه نفتی جزیره خارک بیان کرد و افزود: تعمیرات اساسی شامل ساختمان‌های اسکله‌ها، مخازن ذخیره‌سازی تعمیرات نفت و گازهای مستقر و سیستم‌های ایمنی. و اطفا حریق و… در خارک است که باید مورد توجه قرار گیرد.

خجسته‌مهر ادامه داد: شرکت پایانه‌های نفتی که مهم‌ترین شرکت ما در مورد استفاده از نفت است، باید به مدرن‌ترین سیستم‌های ذخیره‌سازی، اندازه‌گیری و زیرساختی تجهیز شود.

وی همچنین با بیان اینکه اگر شرایط بازار امکان تولید نفت خام از خارک را فراهم کند، می‌تواند دو برابر شود، گفت: برنامه ما این است که شرکت پایان‌ه‌های نفتی را با افزایش تولید نفت و ذخیره‌سازی میعانات گازی، برای افزایش ظرفیت گازی تولید کند. منطقه برسانیم.

شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در هشت سال آینده چشم‌انداز تولید نفت خام کشور 5 میلیون و 700 هزار بشکه در روز است و این به معنای آن است که برای افزایش قدرت وجود دارد، چگونه این پایانه‌ها را باید آماده کنیم. برای اینکه بتوانیم حسب مورد نیاز را افزایش دهیم.

خجسته‌مهر تصریح کرد: به این دلیل که همه تجهیزات منطقه خارک و پایان‌های نفتی به دلیل بین‌المللی بودن باید مدرن باشند و با توجه به اینکه در سال‌های تولید دانش‌بنیان باید حتماً از شرکت‌های دانش‌بنیان برای ساخت سیستم‌های زیرساختی استفاده کنند و الحمدالله اتفاقات خوبی در این زمینه بپردازند. شرکت رقم خورده است و کارکنان خدام تلاش‌های بسیاری با وجود تحریم‌ها انجام شده است.

وی در پایان پایان کرد: همچنین در این سفرهای تصمیم‌گیری برای ایفای نقش‌های مسئولیت‌های اجتماعی و ایجاد امنیت نسبی بر اساس شاخص‌هایی که برای ما تعیین شده است، تصمیم‌گیری می‌شود.