طرز تهیه پوره کدو حلوایی


طرز تهیه پوره کدو تنبل را با این راهنمای گام به گام برای تهیه پوره کدو حلوایی خانگی به همراه ایده های دستور پخت پوره کدو تنبل بیاموزید.

آیا شما یکی از میلیون‌ها نفری هستید که در این فصل تعطیلات یک کدو تنبل پاییزی (یا پنج عدد) برای دکور پاییزی خریداری کرده‌اند؟ اگر پاسخ شما مثبت است و به این فکر می کنید که آن را دور بریزید زیرا دیگر فایده ای ندارد، یک لحظه صبر کنید! به این گوش دهید – کدو تنبل ها در واقع خوراکی هستند! می‌توانید از کدو تنبل برای تهیه یک پوره کدو تنبل خانگی خوشمزه استفاده کنید و آن را در انواع دستور العمل‌های خوشمزه پاییزی مانند لاته کدو تنبل، کلوچه کدو تنبل، هوموس کدو تنبل، پای، اسموتی، شیرینی سبزیجات و غیره قرار دهید تا با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید. نه تنها از کدو تنبل به خوبی استفاده می کنید، بلکه می توانید انواع دستور العمل های مغذی و گیاهی پوره کدو تنبل را نیز درست کنید.

پوره کدو حلوایی چیست؟

این در اصل کدو حلوایی پخته و مخلوط است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کدو تنبل را بدون دانه و پوست بپزید و با مخلوط کن غوطه وری یا مخلوط کن سنتی آن را پوره کنید. بنابراین، چه چیزی در کدو تنبل خوراکی است؟ جالب اینجاست که کل کدو تنبل خوراکی است. اگرچه راز خود را برای درست کردن پوره کدو تنبل تازه به اشتراک می‌گذارم، اما می‌خواهم به شما اطلاع دهم که می‌توانید دانه‌های کدو تنبل را تفت داده و مزه دار کنید و دانه‌های داخل پوسته کدو را خوراکی و خوشمزه کنید (پس آن‌ها را دور نریزید. دانه!). ممکن است فکر کنید که درست کردن پوره کدو تنبل خسته کننده به نظر می رسد، با این حال، در واقع بسیار ساده است و تنها در چند مرحله انجام می شود. تنها چیزی که نیاز دارید این است که کدو تنبل و مقداری روح، همراه با این دستورالعمل های گام به گام.

طرز تهیه این دستور پخت را در اینستاگرام اینجا ببینید.

برای تهیه این دستور غذا به موارد زیر نیاز دارید:

1 عدد کدو تنبل متوسط
اب
2 قاشق غذاخوری مارگارین یا روغن نباتی بدون لبنیات ذوب شده (روغن آووکادو یا گردو را امتحان کنید!)، در صورت تمایل (اختیاری)
نمک (اختیاری، به دلخواه)
چاقوی بزرگ
تخته برش
ورقه پخت برای تفت دادن کدو تنبل
کاسه بزرگ
ماشر (سیب زمینی خرد کن)
مخلوط کن غوطه وری (یا مخلوط کن با قدرت بالا)

طرز تهیه پوره کدو حلوایی

راهنمای گام به گام:

فر را از قبل با دمای 375 گرم کنید. یک کدو تنبل متوسط ​​بردارید و سطح بیرونی آن را بشویید. آن را روی یک تخته برش قرار دهید و یک چاقوی بزرگ جمع کنید.
کدو تنبل را از وسط به پایین، از ساقه به پایین، بدون اینکه چاقو به انگشتانتان نزدیک کنید، نصف کنید. یک نکته مفید این است که برای ثبات بیشتر، قسمت بالای کدو تنبل را در نزدیکی ساقه با یک حوله ظرف نگه دارید.
یک قاشق فلزی بزرگ را بردارید و «جرم» – قسمت‌های رشته‌ای و دانه‌های کدو – را که در داخل کدو پیدا شده‌اند، بیرون بیاورید. دانه ها را برای بو دادن ذخیره کنید!
هر کدو تنبل تمیز شده را دوباره از وسط نصف کنید تا یک چهارم شود.
ربع کدو تنبل را به قطعات کوچکتر برش دهید.
تکه های کدو تنبل را روی ورقه پخت قرار دهید.
کف ورقه پخت آب بریزید، به اندازه ای که حدود ½ اینچ آب در کف ورقه ایجاد شود.
در صورت تمایل 2 قاشق غذاخوری مارگارین ذوب شده یا روغن نباتی (روغن آووکادو یا گردو یک انتخاب عالی است!) روی تکه های کدو حلوایی بریزید. (این مرحله اختیاری است.)
در صورت تمایل کمی با نمک بپاشید (اختیاری).
ورقه های کدو تنبل را در فر با دمای 375 درجه فارنهایت حدود 40 دقیقه تفت دهید تا نرم شوند. از فر خارج کنید و کمی خنک کنید.
گوشت نرم کدو تنبل را از پوست هر تکه کدو تنبل جدا کنید و گوشت کدو را در یک کاسه بزرگ قرار دهید.
کدو تنبل را با پوره سیب زمینی له کنید تا کدو حلوایی نرم شود.
با استفاده از مخلوط کن غوطه ور (یا به مخلوط کن انتقال دهید) کدو حلوایی را پوره کنید تا صاف و کرمی شود. مایع اضافی اضافه نکنید، باید به قوام سس سیب باشد.
پوره کدو تنبل را در ظروف سرپوشیده بریزید و تا زمان سرو سرد کنید. ظروف را در یخچال نگهداری کنید و ظرف یک هفته مصرف کنید یا در فریزر قرار دهید تا بعدا استفاده کنید. یک کدو تنبل متوسط ​​(حدود 6-7 پوند) حدود 6 فنجان پوره کدو تنبل درست می کند.

این پوره کدو حلوایی تازه و خانگی فاقد مواد نگهدارنده یا شکر است و کاملاً خوشمزه است! بنابراین به سرعت از آن استفاده کنید و از آن در برخی از دستور العمل های مورد علاقه من مانند سوپ، اسموتی، کلوچه، کیک، نان، کلوچه، پای، کلوچه سبزیجات و لقمه های انرژی لذت ببرید. اگر آن را فریز کنید، می توانید در تمام طول سال به این دستور العمل ها روی بیاورید! از پوره کدو تنبل برای جایگزینی کدو تنبل کنسرو شده در دستور العمل های مورد علاقه خود استفاده کنید.

دستور العمل های مورد علاقه من که از پوره کدو حلوایی استفاده می کنند:

همبرگر لوبیا سیاه کدو تنبل
لقمه های انرژی ادویه کدو تنبل
نان کدو تنبل وگان با دانه کدو تنبل
لاته سویا ادویه کدو تنبل واقعی
هوموس کدو دودی
پای کدو تنبل جو دوسر شبانه
اسموتی کدو حلوایی تند