طرح «شفافیت سه قوه» فروش ناخواسته اطلاعات محرمانه به دشمن است.حسین کنعانی‌مقدم، کارشناس مسائل سیاسی در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران وی با اشاره به رد قانون «دو فوریت طرح شفافیت قوای سه گانه، واحد مجریه و سایر نهادها» از سوی شورای نگهبان، گفت: بنابراین مقرر شد مصوبات مجلس شفاف شود. .


بیشتر بخوانید:

عملکرد همه نیروها باید شفاف باشد


وی افزود: از سوی دیگر باید آرای نمایندگان شفاف باشد تا افرادی که به نماینده رای داده اند در جریان قرار گیرند و به این ترتیب اعتماد مردم به نمایندگان افزایش یابد.

این کارشناس سیاسی گفت: نمایندگان طرح شفافیت را به وزارتخانه، دستگاه ها و دولت تعمیم داده اند و عملاً خلاف شرع است و مشخص بود که جیره ولیّ نگهبان این طرح را رد می کند و من با آن موافقم. شورای نگهبان. “

ما در تحریم هستیم و معاملات ما در صنعت نفت و صنایع دفاعی و غیردفاعی محرمانه است و شفافیت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی به سمت دشمن می رود و ممکن است اطلاعات ناخواسته در اختیار دشمن قرار گیرد. گفت کنعانی.

وی گفت: اکنون دشمن بزرگترین حمله را به ایران اسلامی انجام می دهد.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه قانون «طرح فوریت شفافیت سه قوه، مجریه و سایر نهادها» از ابتدا اشتباه بوده است، تاکید کرد: قانون باید ابتدا در قوه مقننه و سپس در قوه قضائیه اجرا می شد. و مجریه، خود را با خود حمل کردند.

کاهش سه قوه و تبعیت از شفافیت و کنار گذاشتن برخی نهادها و برخی دیگر در محدوده طرح شفافیت با منطق سازگار نیست، زیرا هر نهاد و ارگانی با شرایط و ضوابط خود عمل می کند.» در قانون شفافیت آرا.

وی بیان کرد: به عنوان مثال در حوزه شفافیت مخابرات این که از سازمان بخواهیم قانون خود را شفاف کند در شرایط تحریم درست نیست و این به ضرر ما در جنگ اطلاعاتی فعلی خواهد بود.

انتهای پیام/*