طرح سلامت ایالات متحده بر پیری آمریکای لاتین تمرکز دارد


سه شنبه ، 11 سپتامبر (HealthDay News) – تلاش فدرال ایالات متحده برای بهبود سلامت افراد مسن تبار آمریکای لاتین ، به ویژه در مورد مراقبت از دیابت ، در هشت جامعه در سراسر کشور آغاز می شود.

وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده و آژانس تحقیقات و کیفیت بهداشت (AHRQ) از طرح جدید سلامت HHS برای سالمندان آمریکای لاتین حمایت می کنند.

این پروژه در پاسخ به یافته های گزارش تفاوت های ملی سلامت تهیه شده توسط AHRQ توسعه یافته است. این گزارش نشان می دهد که تفاوت های مداوم و رو به رشدی در میان سالمندان اسپانیایی تبار / آمریکای لاتین در مقایسه با اکثریت پناهندگان غیر اسپانیایی وجود دارد.

اسپانیایی ها بزرگترین گروه اقلیت در ایالات متحده هستند و تعداد اسپانیایی های مسن به سرعت در حال افزایش است. تا سال 2050 ، اسپانیایی ها سریع ترین رشد را در گروه سنی بالای 65 سال خواهند داشت و به 15 میلیون نفر می رسد.

از لحاظ تاریخی ، تعدادی موانع مالی ، سازمانی ، فرهنگی و زبانی در ارائه خدمات بهداشتی و اجتماعی مناسب به بزرگان اسپانیایی وجود داشته است که باعث افزایش نابرابری ها در سلامت شده است.

برنامه های جامعه در شیکاگو ، هوستون ، لس آنجلس ، میامی ، نیویورک پایتخت به صورت آزمایشی اجرا می شود. سن دیگو و شهرهای تگزاس مک آلن و سان آنتونیو.

اهداف برنامه شامل کمک به اسپانیایی های مسن برای افزایش دسترسی خود به مزایای سلامتی است ، مانند برنامه دارویی جدید Medicare و مراقبت های پیشگیرانه ارزان و مبتنی بر شواهد.

هر جامعه طرحی را برای رسیدگی به یک یا چند نابرابری بهداشتی تهیه و اجرا خواهد کرد. دیابت در صدر لیست نگرانی های اکثریت اعضای جامعه قرار دارد. بیست و سه درصد از بزرگان اسپانیایی مبتلا به دیابت هستند ، در حالی که 14.3 درصد از همسالان غیر اسپانیایی آنها. همچنین به دلیل مدیریت ضعیف بیماری ، احتمال بیشتری وجود دارد که به دلیل دیابت در بیمارستان بستری شوند. بر اساس داده های ملی ، احتمال ابتلا به ذات الریه یا آنفولانزا یا شرکت در غربالگری سرطان کمتر است.

کارولین ام کلنسی ، مدیر AHRQ ، در این باره می گوید: “این پروژه آزمایشی با تشویق به استفاده از اطلاعات مبتنی بر شواهد و مزایای جدید موجود در Medicare ، به این جوامع کمک می کند تا سلامت و رفاه جمعیت بزرگسالان خود را از تبار آمریکای لاتین ارتقا دهند.” بیانیه آماده شده “هدف نهایی ما از بین بردن نابرابری های بهداشتی برای بزرگان اسپانیا و دیگر گروه های آسیب پذیر است.”

“آب مادلین”.

منبع: آژانس تحقیقات و کیفیت سلامت ، بیانیه مطبوعاتی ، 23 آگوست 2007.

حق چاپ © 2007 ScoutNews ، LLC. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

14 علت شایع خستگی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید