طارمی – آیا رونالدو محقق می شود؟


به گزارش شبکه خبری تهران نیوز درخشش مهدی طارمی با لباس پورتو در فصل گذشته گمانه زنی های زیادی در مورد او ایجاد کرده است. آرزوی این بازیکن بوشهری پیوستن به لیگ برتر انگلیس است و پیش از این هم باشگاه مطرحی مانند تاتنهام را می خواست اما در نهایت این نقل و انتقالات محقق نشد. حالا او از سوی رسانه ها به غول بزرگ بریتانیایی منچستریونایتد پیشنهاد شده است.

سایت بریکینگ لاینز به گزینه هایی اشاره کرده که می تواند در تابستان 2022 منچستریونایتد را تقویت کند و در بین 8 گزینه مطرح معرفی شده، نام مهدی طارمی، مهاجم ایرانی پورتو نیز به چشم می خورد.

در این گزارش آمده است: “در دنیای فوتبال وقتی صحبت از پول می شود، منچستریونایتد هرگز باشگاهی نبوده است که از خریدهای بزرگ اجتناب کند، حتی اگر این خریدها به نتیجه نرسد.” از زمانی که سر الکس فرگوسن بازنشسته شد، باشگاه بیش از 871 میلیون برای 20 بازیکن هزینه کرده است، بدون احتساب خریدهای کم هزینه ای مانند دنیل جیمز در فصل 2019/20 یا باستین شواین اشتایگر در فصل 2015/16.

طارمی - آیا رونالدو محقق می شود؟

مسئله اصلی نه تنها گرانی قراردادها، بلکه توانایی بازیکنان است. وقتی رادامل فالکائو 6 میلیونی را برای یک فصل به صورت قرضی از موناکو به خدمت گرفت، آنها فکر می کردند که با شماره 9 گل های زیادی خواهند زد. پس از بهبودی از مصدومیت دردناک زانو قبل از امضای قرارداد، کنار آمدن با لیگ برتر دشوار بود و او به دوران قرضی خود با 4 گل در 29 بازی برای این باشگاه پایان داد.

با این وجود، یونایتد به رویکرد نقل و انتقالات خود در تابستان و پنجره ژانویه ادامه داد و پس از جدایی سر الکس فرگوسن، آنها حتی یک بازیکن موفق را به خدمت نگرفتند. این سؤالاتی را از هیئت مدیره برای نفوذ مدیریتی و درک کلی از آوردن بازیکنان برتر فوتبال به اولدترافورد ایجاد می کند.

اکنون، ژوئن 2022، اریک تن هاگ به منچستر آمده است و زندگی جدیدی را به پایگاه هوادارانی که در حال تماشای یک اقدام تیمی هستند، آورده است. منچستریونایتد در این فصل با تفاضل گل صفر ششم شد و فصل آینده لیگ اروپا در انتظار آنهاست.

tehrannews.ir

اولویت های اصلی منچستریونایتد برای پنجره نقل و انتقالات تابستانی 2022 به شرح زیر است:

مهدی طارمی:

این بازیکن ایرانی که فوتبال اروپایی خود را دیر شروع کرد، در سال 2020 با قیمت ناچیز 4.5 میلیونی به پورتو پیوست. با حضور مستمر و گلزنی اش، توانایی فنی او باعث شده تا در 48 بازی برای باشگاهش 26 گل و 17 پاس گل را به ثبت برساند و در پست های مختلف برای پورتو بازی کند.

اگر رونالدو یک فصل دیگر مهاجم اصلی باقی بماند، طارمی می تواند به عنوان مهاجم دوم بازی کند، جایی که فصل گذشته 14 گل برای پورتو به ثمر رساند و در 29 بازی فصل گذشته 29 پاس گل داد.

توانایی او در نفوذ به عمق و ایجاد موقعیت با پاس هایش می تواند فضایی را برای حضور حریفش در میان مدافعان ایجاد کند و همچنین گزینه دوم را در جلو ارائه دهد. این بازیکن 29 ساله تا سال 2024 با پورتو قرارداد دارد و می تواند گزینه بزرگی برای یونایتد در پنجره نقل و انتقالات باشد.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/