صرافی پینگی از ایردراپ لونا پشتیبانی کرد


‌به گزارش بازار، با کاهش شدید و 90 درصدی ارز لونا و UST بسیاری از سرمایه‌گذاران متحمل ضررهای سنگین شدند و حتی برخی از آنها همه دارایی خود را از دست دادند. پس از سقوط شدید این پروژه؛ بنیاد Terra با توییت های پشت سر هم به سرمایه گذاران وعده‌ای جبران ضررهای مالی را می‌داد، حتی در این رابطه بایننس اعلام کرد که بهتر است بنیاد ترا از سرمایه گذاران خرده فروش بیشتر حمایت کند.

پس از این دو کوان پروژه ترا وعده‌ای احیای مجدد پروژه را تصمیم داد که برخی از فعالان این بازار مانند بایننس و ترون نسبت به آن واکنش نشان دادند. حتی سیستم ترون اعلام کرد بهتر لونا به جامعه ی میم کوین‌ها بپیوندند. نهایتا پس از چند روز دو کوان طرح پیشنهادی هود برای احیای دوباره لونا را اراده کرد که با مخالفت روبه رو شد و مجبور شد آن را اصلاح کند.

دومین نسخه بلوک چین در این هفته در شبکه اصلی راه‌اندازی می‌شود. توکن لونا ۲.۰ که نسخه جدید آرزو لونا به حساب می‌آید، به صورت ایراداپ میان مالباختگان لونا عرضه خواهد شد.

 • ترا ۲ در تاریخ ۲۷ می ۲۰۲۲ به عنوان یک بلوک چین جدید راه‌اندازی می‌شود.
 • چهار گروه از دارندگان UST و LUNA واجد شرایط ایردراپ هستند.

در ۲۵ می ۲۰۲۲ پیشنهاد نهایی با هدف اجرای غرامت به صورت ایردارپ به سرمایه گذاران و مالباختگان ارائه شد.

پشتیبانی صرافی پینگی از ایردراپ لونا همزمان با صرافی های جهانی

صرافی و بازار رقابتی پینگی همزمان با تمامی صرافی های دنیا روز جمعه ۲۷ می نسبت به تغییر لونا قدیمی به لونا کلاسیک اقدام نمود. امروزخ 31 می صرافی پینگی همزمان با صرافی بایننس بازارخرید آرزو لونا جدید را فعال و نسبت به محاسبه و واریز ایردراپ لونا اقدام نمود.

صرافی پینگی از ایردراپ لونا پشتیبانی کرد

جالب توجه است در بین صرافی های ایرانی تنها صرافی پینگی و رمزینکس از این ایردراپ پشتیبانی می کند و به تمامی هولدرهای لونا خود طبق فرمول اعلام شده ایردراپ را واریز می کند.

نحوه تخصیص ایردراپ به هولدرهای لونا کلاسیک در صرافی پینگی

 • هولدرهایی که لونا را از قبل از حمله در مقابل یک به یک (1:1) توکن جدید دریافت می‌کنند.
 • هوادرهایی که لونا را پس از حمله به نسبت ۱:۰۰۱۵ توکن جدید دریافت می‌کنند.
 • هولدرهایی که پیش از سقوط UST در مقایسه با ۱:۰.۰۳۳ توکن جدید دریافت می‌کنند.
 • هولدرهایی که پس از سقوط UST خرید به نسبت 1:0.013 توکن جدید دریافت می‌کنند.

صرافی پینگی از ایردراپ لونا پشتیبانی کرد

واریز ایردراپ ها به صورت خودکار به کیف پول هلدرهای لونا انجام شده و نیاز به انجام هیچ کاری توسط کاربران این صرافی نبود.

ضررهای مالباختگان لونا جبران می شود!

بر اساس طرح پیشنهادی، لونا به لونا کلاسیک تغییر نام داد و لونا جدید در تاریخ ۶ خرداد با نام luna ۲.۰ وارد بازار شد. شبکه ترا لونا متعهد شده است که ضررهای سرمایه گذاران را به صورت ایردراپ بپردازد. اجرا بر اساس دو تاریخ قبل از حمله و پس از حمله تقسیم شده است.

نحوه توزیع ایراداپ لونا

کسانی که توکن های لونا را پس از حمله (26 می، ساعت 19:59 به وقت UTC) خریداری کرده اند، از ایردراپ های لونا کلاسیک بهره مند و افرادی که توکن ها را پیش از حمله به شبکه ترا (7 می، ساعت 14). :۵۹ به وقت UTC) خرید کرده اند، از توکن های لونا جدید خواهند شد.

مقدار LUNA که واجد شرایط دریافت آن را می توان با توجه به انواع توکن هایی که در زنجیره Terra Classic نگهداری می کنید، دوره زمانی که این توکن ها را نگه داشته اید (بر اساس عکس های اولیه قبل از حمله و پس از حمله) و مقدار قابل مشاهده است. توکن های نگهداری شده عکس های قبل از حمله و پس از حمله به شرح زیر است:


عکسهای گرفته شده

زمان خرید

تعداد بلوک (لونا کلاسیک)

پیش از حمله

۷ می ۲۲:۵۹:۳۷

۷۵۴۴۹۱۰

پس از حمله

۲۷ می ۰۰:۳۸:۰۸

۷۷۹۰۰۰۰

بلوک‌های ۷۵۴۴۹۱۰ و ۷٫۷۹۰۰۰۰ مصادف با ۱۷ اردیبهشت (قبل از حمله) ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران، ۶ خرداد (پس از حمله) ساعت ۰۰:۳۰ بامداد به وقت تهران.

چه کسانی ایراداپ لونا را دریافت خواهند کرد؟

بنیاد لونا شرط برای ایردارپ لونا تعیین کرده است:

کسانی که کمتر از ۱۰ هزار لونا در کیف پول های خود دارند، ۳۰ درصد از توکن ها را به صورت نقدی دریافت می کنند و بقیه را در طی ۲ سال پرداخت می کنند.

سرمایه گذارانی که پس از سقوط ارز دیجیتال لونا را خریداری کرده اند، بر اساس ارزش خرید لونا یا UST دریافت می کنند.

اولین ایردراپ در روز جمعه در تاریخ ۲۷ می انجام شد و هنوز زمان پایان آن اعلام نشده است.

ایردراپ لونا برای زنجیرهها، پلها و صرافیهای انجام می شودشود؟

با نزدیک شدن به ایردراپ لونا به کاربران واجد شرایط، این نکته قابل ذکر است که مسائل فنی باعث شده است که تیم توسعه‌یافته باشد، تمام دارایی‌های UST و LUNA را در این مدت زمانی در اسنپ شات کند.

دارایی‌هایی که ممکن است در این ایراداپ حضور نداشته باشند به شرح زیر است:

 • توکن‌های UST و LUNA که از شبکه ترا خارج شده‌اند.
 • کاربرانی که توکن‌های UST و LUNA خود را از شبکه ترا خارج کرده‌اند و می‌خواهند از افراد واجد شرایط پس از حمله می‌توانند قبل از شروع دوره، دارایی‌های خود را به شبکه ترا برگردانند.
 • توکن‌های UST و LUNA بر بستر پروتکل‌های ترا که به راحتی قابل شناسایی هستند.
 • تمام پروتکل‌هایی که در DeFi Llama لیست شده‌اند و از این لینک قابل دسترسی هستند و چند پروتکل دیگر تحت حمایت قرار می‌گیرند.
 • توکن‌های UST و LUNA در قراردادهای چندامضایی CW3
 • توکن‌های UST و LUNA در قراردادهای چندامضایی CW3 بیشتر خواهند شد، اما ممکن است موارد مغایر وجود داشته باشد.

چه بلایی بر سر توکنهای استیک شده میآید؟

حدود ۷۰ درصد از توکنهای لونا قفل شده اند. این توکن‌ها به مدت دو سال در یکی از صندوق‌های سرمایه‌گذاری Terra باقی می‌مانند اما سود آن به حساب سرمایه‌گذاریان واریز خواهد شد. البته گفته شده است که سرمایه گذاران پس از ۶ ماه می‌توانند دارایی‌های خود را برداشت کنند، اما هنوز اعلام رسمی برای آن اعلام نشده است.

پروژه جزئیات Terra 2.0

شبکه جدید ترا متشکل از توسعه‌دهندگان و جامعه‌ای از طرفداران توکن لونا (LUNA) است که ترا کلاسیک، بلوک‌چین قراردادهای هوشمند Terra را ساخته‌اند. با انتقال جامعه به زنجیره جدید، پروژه‌های معروف ترا کلاسیک به آنها ملحق خواهند شد. این پروژه ها عبارتند از:

استروپورت (Astroport)، پریزم (Prism)، رندوم‌ارث (RandomEarth)، اسپکتروم (طیف)، نبیولا (سحابی). شایان ذکر است پروتکل معروف لیدو از شبکه جدید ترا پشتیبانی نمی‌کند.

چرا ارز لونا کره زمین سقوط کرد؟

ارز لونا به دلیل ارتباط آن با terraUSD (UST)، یک استیبل کوین که پشتوانه آن دلار است، از کار افتاد. UST اوایل این هفته از دلار جدا شد و باعث شد قیمت آن به شدت کاهش یابد.

به دنبال این ریزش ارزش بازار لونا از ۴۰ میلیارد دلار (۳۲.۹ میلیارد پوند) به کمتر از ۲۰۰ میلیون دلار (۱۶۴ میلیون پوند) کاهش یافت. صرافی ارز دیجیتال بایننس در روز چهارشنبه به طور موقت ارز دیجیتال لونا را از لیست خود حدف کرد.

این رمز ارز در زمان کاهش بازار ارزهای دیجیتال اتفاق می افتد، به همان اندازه که رمز ارزهای چهارم را در طی ۲۴ ساعت از دست می دهند.

سهام صرافی کوین بیس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در ایالات متحده، پس از زیان خالص ۴۳۰ میلیون دلاری (۳۴۸ میلیون پوندی)، که بسیار بدتر از انتظار تحلیلگران بود، در طول یک شب ۱۵.۶ درصد کاهش یافت. کوین بیس به «روند کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و نوساناتی که در سال ۲۰۲۱ آغاز شد اشاره کرد، اما سریعاً اشاره کرد که انتظار این شرایط دائمی را ندارد.

افت سودی باعث شد که مقدار زیادی از آرزوی لونا در تلاش برای تثبیت UST تولید شود، بازار را با توکن های لونا برای کاهش قیمت لونا را یک شبه کاهش دهد. در واقع، لونا در یک چشم به هم زدن از بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر خارج شد و در (۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱) در جایگاه ۲۱۱ قرار گرفت.

قیمت ارز لونا به زیر ۱ سنت رسید و دیگر در صرافی‌های بزرگی مانند بایننس نمی‌شد. با این وجود در صرافی پینگی در حال خرید و فروش بود. به کاربران هشدار داده شده است که همه آنها را بر عهده دارند و با غیر فعال نمی کنند این امکان وجود دارد که افرادی که دارای خود هستند را نقد کنند.

شکست پروژه ترا و کاش ۹۹درصدی در عرض یک هفته درس بزرگی در مورد خطر و نوسان بالای بازار کریپتو به همه ما داد. صرافی پینگی به همه فعالان و فعالان در بازار ارز دیجیتال توصیه می کند تا با دانش و آگاهی وارد بازار شود و از ورود هیجانی و بدون اطلاعات کافی خودداری کند.

در صورت داشتن سوال در خصوص نحوه خرید ارز دیجیتال می توانید با پشتیبانی صرافی پینگی در ارتباط بوده و یا به دفتر حضور پینگی بازار مطمئن رمزارزها واقع در اصفهان سیتی سنتر مراجعه کنید.