صدرنشینی «انفرادی» در گیشه ادامه داردبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، جدول فروش هفتگی گیشه سینمای ایران با صدرنشینی فیلم سینمایی «انفرادی» ساخته سید مسعود اطیابی منتشر شد، فروش فیلم در هفته دوم اکران خود ۳.۱ میلیارد تومان ثبت شده و براساس این فروش در رتبه اول جدول هفتگی سینمای ایران ایستاده است.

این فیلم در مجموع تا امروز ۲۳ میلیارد تومان گیشه داشته و در رتبه دوم جدول فروش سینما در سال ۱۴۰۱ قرار گرفته است، فیلم سینمایی «سگ بند» با ۳۴ میلیارد تومان در رتبه نخست جدول فروش جا گرفته است. فیلم‌های موقعیت مهدی با بیش از ۱۲ میلیارد تومان، شادروان با بیش از ۹ میلیارد تومان و روز صفر با ۸ میلیارد تومان رتبه های بعدی در جدول فروش سال ۱۴۰۱ را در اختیار دارند.

فروش سینماها در جدول فروش ۱۴۰۱ نسبت به سالهای گذشته افت محسوسی داشته است، هرچند تاثیر بیماری کرونا و گرانی بلیت سینماها را نباید نادیده گرفت، اما اگر به اکران نوروزی و عید فطر سینما پیش از پاندمی کرونا بازگردیم به وضوح می‌بینیم که تعداد مخاطبان سینما نسبت به آن زمان کاهش جدی پیدا کرده است.

انفرادی

فروش گیشه: ۳۱,۲۶۷,۷۹۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: سید مسعود اطیابی

بازیگران: مهدی هاشمی، رضا عطاران، احمد مهرانفر، برزو ارجمند، شقایق دهقان، سیروس همتی

خلاصه داستان: پولامون رو دزدیدن، دارن باهاش پز میدن.

علفزار

فروش گیشه: ۱۵,۰۳۸,۴۳۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: کاظم دانشی

بازیگران: پژمان جمشیدی، سارا بهرامی، ترلان پروانه، مهدی زمین پرداز، صدف اسپهبدی و ستاره پسیانی

خلاصه داستان: داستان فیلم «علفزار» داستان یک بازپرس است که در آستانه انتقالیش دچار کشمکش‌هایی در چند پرونده می‌شود…

سگ بند

فروش گیشه: ۸,۳۸۲,۵۵۰,۰۰۰ ریال

کارگردان: مهران احمدی

بازیگران: امیر جعفری، مهران احمدی، بهرام افشاری، میرطاهر مظلومی، نازنین بیاتی

خلاصه داستان: هیچ وقت گول اسم و ظاهر آدم‌ها رو نخورید؛ لشکر هیتلر با اون عظمت، اسمش نازی بود.

چند میگیری گریه کنی ۲

فروش گیشه: ۶,۰۴۸,۸۶۰,۰۰۰ ریال

کارگردان: علی توکل نیا

بازیگران: حمید لولایی، حامد آهنگی، ابوالفضل پورعرب و مهران رجبی

خلاصه داستان: بهرام، پسر شایسته پس از سی‌سال دوری از آمریکا برای گرفتن ارث پدری به ایران می‌آید غافل از اینکه برای به‌دست آوردن میراث پدرش، طبق وصیت پدرش می‌بایست هفت مراسم عزا برای هفت خانواده بی‌بضاعت بگیرد وخودش هم در این مراسم حضور تاثیرگذار داشته باشد.

موقعیت مهدی

فروش گیشه: ۳,۸۸۴,۷۸۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: هادی حجازی فر

بازیگران: هادی حجازی فر، وحید آقاپور، روح الله زمانی، امیر شمس، ژیلا شاهی

خلاصه داستان: داستان زندگی فرمانده لشگر عاشورا مهدی باکری را در شش پرده، از زمان آشنایی با همسرشان و ازدوجشان تا هنگام شهادت، روایت می‌کند.

مجبوریم

فروش گیشه: ۲,۵۴۹,۷۷۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: رضا درمیشیان

بازیگران: نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده، همایون ارشادی، پریوش نظریه، بهمن فرمان‌آرا، ژاله علو، بابک کریمی، رضا بهبودی و مریم بوبانی

خلاصه داستان: دختر جوانی به مرد میانسالی فروخته می‌شود تا برایش بچه بیاورد. مرد میانسال متوجه می‌شود که از دختر بچه‌دار نمی‌شود. او فکر می‌کند پسر جوانی که دختر را به او فروخته سرش کلاه گذاشته و این آغاز ماجراست.

مغز استخوان

فروش گیشه: ۱,۸۷۹,۴۱۰,۰۰۰ ریال

کارگردان: حمیدرضا قربانی

بازیگران: پریناز ایزدیار، بابک حمیدیان، نوید پورفرج، جواد عزتی و سیدعلیرضا میرسالاری

خلاصه داستان: الان مسئله‌ی شما چیه؟! می‌خواین بگین قانونی نیست؟! یعنی اینجا همه‌چی همیشه قانونی اتفاق می‌افته؟! هممون درستیم؟! هیچکی هیچ غلطی نکرده تا حالا؟!.

روز صفر

فروش گیشه: ۱,۲۹۲,۰۰۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: سعید ملکان

بازیگران: امیر جدیدی، ساعد سهیلی، محمدرضا مالکی، مهدی قربانی

خلاصه فیلم: داستان فیلم برگرفته از زندگی عبدالمالک ریگی و نحوه‌ی دستگیری او توسط ماموران سازمان اطلاعات است.

لامینور

فروش گیشه: ۷۶۳,۴۴۰,۰۰۰ ریال

کارگردان: داریوش مهرجویی

بازیگران: علی نصیریان، پردیس احمدیه، سیامک انصاری، علی مصفا، بیتا فرهی، مهرداد صدیقیان و بهناز جعفری

خلاصه فیلم: این فیلم مانند فیلم سنتوری در باب موسیقی است اما برخلاف سنتوری شخصیت اصلی داستان یک دختر است. لامینور به معنای نخستین گام و آکوردی است که هنرجویان گیتار فرا می‌گیرند.

شادروان

فروش گیشه: ۵۷۸,۴۳۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: حسین نمازی

بازیگران: نازنین بیاتی، سینا مهراد، رضا رویگری، بهرنگ علوی، رویا تیموریان

خلاصه فیلم: نادر پس از فوت ناگهانی پدرش برای تسویه حساب با بیمارستان، مخارج مراسم تدفین و همچنین حضور میهمانان و اقوام برای مراسم دفن و ختم، با مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای دست به گریبان می‌شود.

گل به خودی

فروش گیشه: ۳۳۴,۰۹۵,۰۰۰ ریال

کارگردان: احمد تجری

بازیگران: شقایق فراهانی، نسیم ادبی، علیرضا استادی، ستاره حسینی

خلاصه داستان: با فضایی موزیکال، قصه آمال و آرزوهای چند کودک است که در پرورشگاه زندگی می‌کنند و به کمک چند عروسک وارد ماجراهایی فانتزی می‌شوند.

مرد بازنده

فروش: ۵۶,۵۷۰,۰۰۰ ریال

کارگردان: محمدحسین مهدویان

بازیگران: جواد عزتی، رعنا آزادی ور، مهدی زمین پرداز، مجید نوروزی، بابک کریمی

درباره فیلم: احمد خسروی، در گیر و دار زندگی شخصی پرمسئله‌اش، مسئول رسیدگی به پرونده‌ای رازآلود می‌شود. پرونده‌ای که روند کشف آن با شک‌ها و نگرانی‌های احمد در می‌آمیزد و زندگی‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

سینمای ایران در سال ۱۴۰۱ با شور و شوق فراوانی آغاز به کار کرد، سینمایی که دو سال کرونایی را پشت سر گذاشته و می‌خواهد بار دیگر با اکران آثار سینمایی متنوع در ژانرهای مختلف بار دیگر شاهد بازگشت مخاطبان به سالنها باشد. شاید فیلم سینمایی مجبوریم از رضا درمیشیان با وجود تعداد بالای بازیگرانش می توانست این امید را زنده نگه دارد اما اینگونه نشد.

سینما در دو سال کرونایی با مشکلات مختلفی روبرو بود، مشکلاتی که راهکارهای مثمر ثمری برای رفع آنها دیده نشد، تا این کرونا باشد که با کاهش تعداد مبتلایان و البته شروع واکسیناسیون تعیین تکلیف نهایی را برای وضعیت اکران و گیشه انجام دهد.

طی دو سال کرونایی سالنهای سینما بارها و بارها تعطیل شدند، گاها با نیمی از ظرفیت میزبان مخاطبان بودند، راهکاری که در نظر داشت تا با رعایت پروتکلهای بهداشتی اطمینان را به مخاطبان باز گرداند، از سویی اکران آنلاین دیگر راهکار فرار از موقعیت بد سینما بود که در انتها به قاچاق آثار و ضرر مالی اکثریت پروژه‌ها ختم شد.

اما براساس بسیاری از پیش بینی‌ها فروش بالای این آثار ناشی از دلتنگی مخاطب برای سینما و شور اولیه اکران بعد از دو سال تعطیلی بود، اکران نوروزی سینماها در سال ۱۴۰۱ آغاز شد، اکران سراسر امید که در نهایت در آمار همه چیز برایش وارونه پیش رفت، کاهش تب تماشای آثار از یک سو و گرانی بلیت سینما باعث شد تا «سگ بند» به عنوان نماینده سینمای کمدی در اکران نوروزی به تعداد ۱ میلیون مخاطب هم نرسد.

حال سینمای ایران پساکرونا با چالشی بزرگ به نام ریزش مخاطب روبرو شده است، ریزشی که قابل پیش بینی بود اما باید دید که چه راهکاری برای رفع آن در نظر گرفته می‌شود، طبیعتا اکران بیشتر فیلمها هم دردی دوا نخواهد کرد و شاید حتی وضعیت را پیچیده‌تر کند، از سویی صف بلند اکران که ناشی از دو سال تعطیلی سینماها بوده خودش مشکلی دیگر است، باید دید در شرایط بحرانی پساکرونایی سینما به مسیر طبیعی خود باز خواهد گشت یا همچنان باید برای شرایط بهتر انتظار کشید و همه چیز را به زمان سپرد.

منبع : بولتن نیوز

انتهای پیام/