شکستن حریم قرآن و مسجد از جنایات نابخشودنی فتنه ها بود.به گزارش تهران نیوز ، حجت الاسلام کاظم فتح دماوندی امام جمعه شهرستان دماوند در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن تبریک روز آش نشان و ایمنی گفت: از فرماندار، شهرداران و اعضای شورای شهر تقاضای تجهیز داریم. بیشتر آتش نشانی ها و تامین نیروی انسانی، اقدام لازم را در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور گفت: بار دیگر فتنه و هرج و مرج مورد نظر دشمنان نظام اسلامی ما با هوشیاری مردم خاموش شد اما همه باید از این اتفاقات درس بگیریم. اتاق فکر دشمن سعی کرد با انرژی و سرعت شیوع تازه را گسترش دهد و با جسارت و خشونت احساسات مردم را شعله ور سازد. آوردن زنان و دختران جوان به میدان و سوء استفاده از احساسات و بدبینی به نظام، ترفند شیطانی پاروزنان بود.

خطیب نماز جمعه دماوند همچنین خاطرنشان کرد: عناصر منافق، تجزیه طلب و سلطنت طلب اغتشاشات اخیر را تحمل کردند و به سبک داعشی ها این اغتشاشات را به خشونت تبدیل کردند. شکستن حریم قرآن و مسجد و امامزاده و پرچم امام حسین (ع) و توهین به پرچم ایران و تصاویر امام و رهبری و حاج قاسم سلیمانی از جنایات نابخشودنی فتنه ها بود.

وی ادامه داد: حمله به مردم عادی و عابران، حمله و کشتار آنها و حمله به نیروهای امنیتی و انتظامی، اموال عمومی و تجهیزات امدادی از جرایم عمده اغتشاشگران بود.

حجت السلام فتاح دماوندی گفت: هزاران میلیارد خسارت به اموال عمومی و خصوصی و خسارت به اقتصاد و مردم کشور به دلیل ایجاد محدودیت های خاص هزینه هایی است که عاملان اغتشاشات باید بپردازند. دستگاه قضایی کشور باید سران داخلی و خارجی فتنه گذشته را شناسایی و به سزای اعمالشان برساند. برخورد اطلاعات نادرست و شبه ماهواره‌های دشمن و آزادسازی فضای مجازی، اغتشاش گسترده اطلاعاتی ایجاد کرد که باعث اختلال فیزیکی مضاعف شد. در جریان فتنه 88 و 1387 نظام اسلامی از فضای مجازی بدون در و بدنه ضربه خورد. چرا مسئولان فضای مجازی به این دردها رسیدگی نکردند؟

وی تاکید کرد: دولت، مجلس و قوه قضائیه باید همفکری کنند تا دیگر چنین فتنه هایی رخ ندهد. دشمن در اتفاقات اخیر بار دیگر از ظرفیت توییتر، تلگرام و اینستاگرام برای شعله ور کردن آتش در فضای مجازی کشور استفاده کرد و ذهن و فکر جوانان ما را مسموم کرد. برخی از سیاستمداران و چهره های سرشناس سینما و تلویزیون، فوتبالیست ها، خواننده ها و امثال اینها به فتنه گران تبدیل شده اند که قطعا باید محاکمه و مجازات شوند.

امام جمعه دماوند خاطرنشان کرد: خداوند متعال می فرماید در مقابل دشمن به قوی ترین سلاح ها مسلح شویم، اما متاسفانه جبهه انقلاب در فضای مجازی ضعیف است و مدام مورد هجمه دشمن قرار می گیرد. یکی از زمینه های جهاد بیانیه، فضای مجازی است. دولت باید میدان را ساماندهی کند چرا که ما ساختار دفاعی خوبی در میدان نداریم چه برسد به حمله.

حجت الاسلام فتاح دماوندی همچنین گفت: قطعاً اگر ریشه تسلیم آخر را پیدا کنیم به ضعف عملکرد نظام در حوزه فرهنگی و آموزشی پی خواهیم برد و باید برای سرگرد برنامه داشته باشیم. کانون های فرهنگ ساز و فرهنگ ساز؛ نوجوانان دبیرستانی و جوانان دانشگاهی باید در کانون جهاد عاجل و قطعی تبیین و روشنگری باشند؛ دهه هفتاد و هشتاد را باید دریابیم.

وی ادامه داد: حمایت از سینماگران، نویسندگان، شاعران، کارگردانان و بازیگران فیلم ها و تئاترهای انقلابی و ارزشی و اسلامی موجب تقویت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی می شود. باید از همه ابزارهای هنری برای توسعه و تعمیق فرهنگ انقلابی – اسلامی – ایرانی و تقویت فعالان این عرصه استفاده کنیم. در جریان قیام آخر، عده ای از نوجوانان ناآگاهانه و بدون آگاهی وارد منطقه آشوب و آشوب شدند و باید حساب آنها را از سران قیام و سران آشوب جدا کرد.

خطیب نماز جمعه دماوند همچنین تاکید کرد: کسانی که در خارج از کشور راحت می نشینند و جوانان ایرانی را به اغتشاش دعوت می کنند و آنها را درگیر پرونده های قانونی می کنند باید مورد قضاوت قرار گیرند. ما باید از حوادث درس بگیریم و تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم. همه ما مسئول حفظ نظام اسلامی و حفظ مردم هستیم و باید هوشیار باشیم.

انتهای پیام/*