شمسایی درباره بازی دوستانه آرژانتین و اسپانیا توضیح می دهدبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز وحید شمسایی سرمربی تیم ملی فوتبال در خصوص احتمال توقف بازی دوستانه ایران و آرژانتین گفت: فکر می کنم اینطور نیست. همه چیز از جمله ارسال دعوتنامه برای تیم و فدراسیون ها انجام شده و تنها یک ویزا است که باید توسط سفارت آرژانتین صادر شود که حالا فرقی نمی کند ویزای معمولی باشد یا ویزای اضطراری.

سرمربی تیم ملی درباره اینکه برخی مدعی بودند هنوز دعوتنامه به فدراسیون ارسال نشده است، توضیح داد: دعوتنامه همین الان روی موبایل من است. در این نامه به کامرون، دبیر فدراسیون فوتبال، جزئیات بازی دوستانه ایران و آرژانتین در روزهای 17 و 29 تیرماه در آرژانتین ارسال شده و به امضای رئیس فدراسیون فوتبال رسیده است. ما کار این دیدار را زودتر از مکاتبات فدراسیون ها انجام دادیم و حتی اخیراً با سرمربی تیم ملی آرژانتین صحبت کردم و او به من گفت که همه مقدمات این دو مسابقه آماده شده است و حتی بازیکنان لژیونر این به تیم اطلاع داده شد که در آن روز برای بازی دوستانه با ایران به آرژانتین برگردد. پروسه صدور ویزا ممکن است 17 یا 18 روز طول بکشد، اما با قاطعیت می توانم بگویم که تمام مسائل فوتبال و فوتبال مربوط به این بازی توسط تیم ملی و فدراسیون فوتبال انجام می شود.

وی در خصوص نهایی شدن بازی دوستانه ایران و تیم ملی اسپانیا گفت: با سرمربی تیم ملی اسپانیا صحبت کردم و هر دو تقویم دو تیم ملی و با توجه به زمان شروع The Spanish را بررسی کردند. تیم لیگ، مقدماتی جام جهانی، لیگ ایران و مسابقات جام ملت های آسیا، شهریور ماه تاریخ مشخصی پیدا کردیم و از طریق فدراسیون فوتبال به فدراسیون فوتبال اسپانیا فرستادیم و حالا منتظر پاسخ این کشور هستیم تا ببینیم آیا این بازی انجام می شود یا خیر. می توان در نظر گرفت یا خیر.

شمسی درباره مسابقات تایلند قبل از جام ملت های آسیا نیز توضیح داد: به فدراسیون فوتبال تایلند نامه فرستادیم که اگر 10 روز زودتر از تاریخ اعلام شده مسابقات را آغاز کنند، تیم ملی ایران نیز در این مسابقات شرکت خواهد کرد و در غیر این صورت تیم ملی. می تواند آن را ببندد.

سرمربی تیم ملی در پایان تصریح کرد: من آدمی نیستم که اعتبارم را زیر سوال ببرم چون دیگران کار نمی کنند. بحث تاثیر سیاست بر ورزش درست است و نمونه بارز آن بلوکه شدن پول ایران در فیفا و AFC و همچنین لغو بازی دوستانه ایران و کانادا بود. اگر می دیدم فدراسیون نمی خواهد کاری انجام دهد و مردم درباره آن حرف می زنند، نمی ماندم و نمی رفتم، اما فدراسیون و در راس آن آقایان مگید و اصولی همه کارهای مربوط به بازی دوستانه را انجام داده اند. با آرژانتین و مسابقات دیگر، و اگر بخواهند مسابقات لغو شود، تنها دلایل سیاسی خواهد بود. من و کادرم بیش از وظیفه خود برای هماهنگی بازی های دوستانه انجام دادیم و پیگیر امور بودیم و فدراسیون کمک زیادی کرد و وظایف خود را انجام داد و اگر مسائل سیاسی قاطی نشود مشکلی برای حفظ بازی ها وجود ندارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/