شصت درصد دانش آموزان کشور دختر هستندگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزجشن آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی با حضور رئیس جمهور، معاونان علمی و فناوری، امور زنان و خانواده و وزرای علوم و بهداشت در سالن همایش های بین المللی دانشگاه برگزار شد. . -دانشگاه زهرا (س).

محمدعلی ذوالفیگل در این مراسم ضمن گرامیداشت آغاز بهار علم و دانش گفت: 60 درصد دانش آموزان کشور دختر هستند و حضور چشمگیر بانوان در مقاطع عالی مدیون شرایط نظام مقدس جمهوری اسلامی است. . .

وی تاکید کرد: باید قدر نظام جمهوری اسلامی ایران را که برخاسته از خون هزاران شهید است دانست.

وزیر علوم با تاکید بر تلاش و پشتکار دانشجویان دختر برای موفقیت در امر علم آموزی خاطرنشان کرد: خداوند به هر فردی استعدادهای ویژه ای داده است و همه باید تلاش کنند تا استعداد و ظرفیت ویژه خود را شناسایی کرده و از آن برای رسیدن به موفقیت استفاده کنند. استفاده کنید

ذوالفیگل با اشاره به رشته های مختلف تحصیلی گفت: هر رشته از زیبایی خاصی برخوردار است و با رشته های دیگر متفاوت است و اگر دانشجویان در مفاهیم و نظریه های رشته تحصیلی خود عمیقا مطالعه و تحقیق کنند، می توانند به جهان و پیشرفت بشر در رشته و علم خود». بودن

وزیر علوم خطاب به دانشجویان جدیدالورود وارد دانشگاه شد و گفت: رحمت خداوند بی نهایت است و اگر با توکل به ذات مقدس او چیزی از خداوند بخواهید، حتماً به آن رحمت خواهد کرد. آرزوهای بالا داشته باشید زیرا آرزوهای بالاتر باعث می شود سخت تر کار کنید. .

این استاد و مسئول دانشگاه با اشاره به اینکه والدین و معلمان نقش مهم و مهمی در موفقیت تحصیلی دانش آموزان و ورود به دانشگاه داشتند، بر احترام به والدین، معلمان و اساتید تاکید کرد و گفت: علم بدون اخلاق فایده ای ندارد.

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام/