سوئیس، طلای روسیه را تحریم کردبه گزارش بازار، سوئیس از ممنوعیت ماه گذشته اتحادیه اروپا برای تحریم طلای روسیه پیروی کرد. سوئیس، مرکز اصلی پالایش طلای جهان، به دنبال ممنوعیت مشابه توسط اتحادیه اروپا در ماه گذشته، تحریمی را برای این فلز گرانبهای روسیه اعمال کرده است.

این فهرست‌های جدید در درجه اول مربوط به ممنوعیت خرید، واردات یا حمل و نقل طلا و محصولات طلا از روسیه است. خدمات مرتبط با این کالا نیز ممنوع است. در این بیانیه آمده است، سوئیس که عضو اتحادیه اروپا نیست، این رابطه‌ها را در اروپا آخرین تحریم‌های اتحادیه بر طلا و محصولات طلا اعمال می‌کنند.

اتحادیه اروپا در ماه جولای هفتمین دور از تحریم‌های خود را علیه مسکو در واکنش به حمله روسیه در مخالفت‌ها کرد. سوئیس علاوه بر ارتباطات طلاها، دارایی‌های بزرگ‌ترین بانک روسیه، اسبر بانک را نیز مسدود کرده است. در ماه می، سوئیس سه تن یا ۲۰۰ میلیون دلار طلای روسیه را خرید که طبق گزارش ها، اولین خرید این نوع از ماه فوریه بوده است.

گمرک سوئیس گفت: شمش طلا از بریتانیا وارد شد، اما به اصطلاح دارای مبدأ روسی بود. به بلومبرگ، این گفته است که طلا برای آخرین بار در روسیه پالایش شده است. این خرید حدود 2 درصد از شمش سوئیس در ماه می‌را تشکیل می‌دهد. این کشور یک مرکز پالایش اصلی است که دو سوم طلای جهان را در اختیار دارد.