سریع ترین مادر جهان تاریخ ساز شد!به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، شلی آن فریز پرایس دونده جامائیکایی با عنوان سریع ترین مادر جهان باز هم عملکرد فوق العاده ای داشته و برای پنجمین بار موفق به کسب عنوان 100 متر شد و به یک دستاورد تاریخی دست یافت. سیزده سال پس از اولین پیروزی خود در برلین در سال 2009، او در یوجین با رکورد 10.67 ثانیه عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. جالب اینجاست که او یک پسر پنج ساله دارد و پسر شلی آن فریز پرایس همیشه او را در مسابقات همراهی می کند.

شلی در یک جایزه ثابت پس از این شاهکار گفت: “نمی توانم به شما بگویم چند بار مجبور شده ام اینجا شکست بخورم. من همیشه برای یک مدال طلا در جهان می جنگم.”

فریز پرایس پس از قهرمانی دهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان، اکنون تنها دوومیدانی است که موفق به کسب پنج مدال طلا در رشته انفرادی شده است. سرگئی بوبکا با شش عنوان در یک مسابقه و پرتاب دیسک لارس ریدل با پنج عنوان نیز در بین مردان به این موفقیت دست یافته اند. فریزر پرایس پس از کسب این عنوان در برلین، در مسکو در سال 2013، در پکن در سال 2015 و در دوحه در سال 2019 موفق به کسب این عنوان شد. تنها آلیسون فلیکس آمریکایی با 13 مدال و یوسین بولت با 11 مدال، عناوین جهانی بیشتری در تمام رشته های دو و میدانی کسب کرده اند.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/*