سرمایه‌گذاری‌های جدید با شرایط مناطق، به‌ویژه کم‌آبی مناسب باشدبه گزارش بازار به نقل از اتاق ایران، رئیس اتاق بازرگانی، معادن و کشاورزی سمنان گفت: راه‌اندازی مناطق ویژه اقتصادی تا حد زیادی باعث کاهش هزینه‌های فعالان اقتصادی می‌شود. این مناطق دارای چهارچوب مناسبی به‌منظور ورود و شروع به فعالیت‌های کارآفرینان هستند.

علی اصغر جمعه در دیدار با هیئت مدیره منطقه ویژه اقتصادی گرمسار، افزود: طی گزارش‌ها و بازدید اعضای هیئت رئیسه از منطقه ویژه اقتصادی گرمسار زیرساخت‌های موجود در این منطقه به‌گونه‌ای طراحی شده است که دسترسی به منابع آب و انرژی با قیمت مناسب مهیاست.

رئیس اتاق سمنان اظهار کرد: در احداث این منطقه زحمات بسیار کشیده شده است با توجه به ویژگی‌های این منطقه باید در نهایت با سرمایه‌گذاری خاص استفاده شود.

وی ساماندهی و ارائه خدمات مطلوب منطقه ویژه به سرمایه گذاران را مهم ارزیابی کرد و گفت: با توجه به منابع آب در استان سمنان، در مناطق ویژه اقتصادی حتما باید تجهیز به سیستم بازچرخش آب پساب توجه شود و از طرفی باید ممیزی دقیق در اسکان واحدها باشد. در این مناطق به عمل آید.

جمعه از اعضای هیئت مدیره شرکت مدیریت منطقه اقتصادی گرمسار خواست با حضور در اتاق بازرگانی با اعضای اتاق جلسات کارشناسی و سرمایه گذاری برگزار می شود.

محسن جمالي مهر، شركت مديريت منطقه اقتصادي گرمسار نيز در اين نشست گفت: با توجه به وسعت زياد منطقه طرح منطقه ويژه اقتصادي گرمسار و تنوع فعاليت‌هاي پيش‌بيني شده در طرح، از طرح احداث و بهره‌برداري مرحله‌اي براي طرح منطقه مورد استفاده است. طرح به چهار فاز یا مرحله توسعه تفکیک ‌شد.

وی ادامه داد: بر اساس ویژه برنامه ریزی صورت گرفته با توجه به اینکه ورودی اصلی منطقه در قسمت شمالی قرار دارد و به آن دسترسی پیدا می کند از طریق آزادراه تهران به مشهد امکان پذیر است. سایت های یک و سه و چهار در دست اقدام قرار خواهد گرفت.