سرمایه‌های بلااستفاده استان همدان را به چرخه تولید برمی‌گردانیمبه گزارش خبرنگار بازار، علیرضا قاسمی فرزاد ظهر شنبه در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش ویژه استان همدان، بابیان اینکه در ارتباط با روابط کار بین اداره کل کار،تعاون و رفاه اجتماعی، کارفرمایان و انجام برخی مشکلات پیش روی می‌آید که باید برای رفع مشکل. آنها تلاش کردند، گفت: در این راستا امروز ۱۰ مورد از همین مسائل و بررسی قرار گرفت و برای آنها راه حل ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه برخی از این اختلافات مربوط به اصلاح قوانین و مقررات مربوطه هستند، افزودن در رابطه با اصلاح قوانین، استفاده از روش‌های کاری در استان انجام می‌شود و مواردی که نیاز به اصلاح آیین نامه در قالب پیشنهاد وزارتخانه ذیربط ارائه و اصلاح است. آن پیگیری می شود.

استاندارد همدان با بیان اینکه انتظار داریم در روابط بین کارگر و کارفرما عدالت اجرا شود و نباید حقی از کارگر یا کارفرما ضایع شود. در حال انجام است.

قاسمی فرزاد عنوان کرد: استفاده از مجموعه‌های تولیدی در استان همدان در حال افزایش است و مجموعه‌ای از شرکت‌ها در تلاش هستند که اراضی لازم را به شهرک‌ها الحاق و یا شهرک‌های جانبی ایجاد کنند تا افراد موجود را پوشش دهد.

وی مشخص شد: ما احیای راکد و رفع مسائل آنها و تلاش بر این است که در استان همدان سرمایه‌های بلااستفاده را به چرخه تولید برگردانیم.

کمیسیون مالیات، تامین اجتماعی و روابط کار اتاق همدان رئیس جمهور نیز با اشاره به موضوعات و مسائل حوزه روابط کار اظهار داشت: یکی از موارد مهم که باید مورد بررسی قرار گیرد از این قرار است که در قانون کار قرارداد به صورت کتبی و شفاهی دیده می شود. اما روش تایید شفاهی به هیچ عنوان ذکر نشده است. به عبارتی انگاری وجود ندارد که در این رابطه پیشنهاد می شود در زمان اختلاف بین کارگر و کارفرما به ماهیت کارگاه رجوع و برابر سایر کارکنان همردیف و هم شغل کارگر مدت قرارداد در نظر گرفته شود.

علی اکبر فلاح افزود: قراردادهای شفاهی باید یا حذف و یا اثبات قراردادهای شفاهی در قانون تعیین شود.

وی ادامه با اشاره به موارد و مشکلات مربوط به ماده 12 قانون کار اضافه در ماده 12 قانون: همه کارفرمایان کارفرمای قبلی کارفرما را به کار می گیرند تا کارفرمای جدید نسبت به کارکردهای قبلی و قائم مقامی که در این کار باشد. رابطه می شود مطالبات از جمله پیشنهادات مطالب از کارفرما تا زمان و انتقال به کارفرمای قدیم و از زمان و انتقال به کارفرمای جدید باشد.