سدها در کشورهای بالادست باعث ایجاد گرد و غبار شده استبه گزارش شبکه اطلاع رسانی تهران نیوز، محمد سرگزی در هشتمین کنفرانس جهانی نمایندگان مجلس جوان که در شرم الشیخ مصر برگزار می شود، در خصوص تجربیات نمایندگان جوان مجلس شورای اسلامی در زمینه بودجه بندی صحبت کرد. حوزه تغییرات اقلیمی و در این راستا وی به ویژه بر موضوع گرد و غبار در کشورمان تاکید کرد.

عضو گروه IPU مجلس شورای اسلامی در یکی از نشست های تخصصی همایش با عنوان «نمایندگان جوان و نقش آنها در اقدامات زیست محیطی» ضمن انتقاد از برخی اقدامات از جمله عدم ایفای تعهدات بین المللی برخی کشورها در این زمینه. وی گفت: حفاظت از محیط زیست، که پیامدهای منفی دارد «به تغییرات آب و هوایی جدی در کشورهای همسایه منجر شده است». “سیستین)، غرب و مرکز کشور.”

وی در همین راستا از اعضای جوان اتحادیه بین‌المللی پول خواست تا چنین موضوعات مهمی را در دستور کار مجالس خود قرار دهند. سرگزی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به جایگاه نظارتی مجلس شورای اسلامی بر اهتمام ویژه نمایندگان مجلس در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر به عنوان جایگزین سوخت های فسیلی و تخصیص اعتبار در این زمینه تاکید کرد.

انتهای پیام/*