ستادهای تنظیم بازار همدان نظارت بر فروشگاه ها را افزایش می دهدبه گزارش خبرنگار بازار، علیرضا قاسمی‌فرزاد بعد از ظهر پنج شنبه در کارگروه اقدام مشترک و تنظیم بازار استان همدان با بیان اینکه جهاد کشاورزی گزارش مبسوطی در زمینه جوجه‌ریزی در استان ارائه کرده است که در این زمینه مشکل خاصی وجود ندارد، گفت: با توجه به مشکلات. که در زمینه نهادهای دامی در سطح کشور وجود دارد، پیگری‌های لازم انجام می‌شود تا این مشکل نیز رفع شود.

استاندارد همدان با توجه به مشکل در رفع نهاده‌های دامی، روند جوجه‌ریزی‌های مرغداران نیز تقویت و پشتیبانی می‌شوند، افزوده‌شده از جهاد کشاورزی و مرغ‌داران انتظار می‌رود مقداری از محصولات کشاورزی را بیش از 200 تن در روز بگیرد.

قاسمی‌فرزاد اضافه کرد: کنترل‌ها و نظارت‌های لازم در زمینه عرضه و عرضه آرد نانوایی‌ها و آرد صنف و صنعت استان انجام می‌شوند و اتحادیه‌های نانوایی‌ها در سطح استان باید کنترل و نظارت‌های خود را بر نانوایی‌ها به طور مستمر انجام دهند.

استاندارد همدان اضافه کرد: برای کنترل هرچه بیشتر آرد، دفترچه‌هایی صادر می‌شود که روزانه متصدی‌ نانوایی‌ها از طریق آن میزان مصرف آب و برق خود را دقیق‌تر و تعداد کیسه‌های مصرفی را ثبت کنند.

عرضه آرد نانوایی‌های استان همدان الکترونیکی خواهد شد
وی بابیان اینکه در آینده نزدیک عرضه می‌شود به نانوایی‌های استان همدان به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، اضافه کرد: مشکل روغن و شکر بازار را به دنبال بررسی و دستورات لازم در این زمینه برای جهاد کشاورزی برای شروع است.

قاسمی فرزاد گفت: طبق گزارش‌های موجود، به دلیل ذخیره برخی از اقلام اساسی مانند روغن و رب توسط برخی از مردم، تاریخ مصرف آن‌ها گذشته و غیر قابل استفاده است.

استاندارد همدان با بیان اینکه مردم مصرف می‌کنند به میزان مصرف خود می‌شوند و از نگهداری بیش از حد مصرف خودداری می‌کنند تا بازار مشکل برنخورد. .

گشت‌های مشترک مرکب از جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، مجموعه پلیس اقتصادی و نمایندگانی از استان‌ها و فعالیت‌های مدیریتی خود را در سطح بازار ادامه خواهند داد.

وی تاکید کرد: گشت‌های مشترک مرکب از جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، مجموعه پلیس اقتصادی و نمایندگانی از استان‌ها و فعالیت‌های مدیریتی خود را به طور جدی در سطح بازار ادامه خواهند داد.

قاسمی‌فرزاد گفت: ستاد مشترک تنظیم بازار نظارت بر خود را بر نانوایی‌ها و مغازه‌ها بیشتر خواهند کرد تا در حق مردم اجحافی صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه همه شهرستان‌های استان همدان باید در راه‌اندازی میادین به طور مستقیم میوه و تره‌بار اقدام کنند، گفت: بازرسی‌ها و گشت‌های دائمی به صورت هوشمند در حال انجام است و با واحدهای صنفی متخلف به طور جدی و طبق قانون برخورد خواهد شد.

استاندارد همدان افزود: واحدهای صنفی که قوانین و مصوبات کارگروه استانی اقدام مشترک و بازار را در نظر می‌گیرند تنظیم مورد حمایت قرار خواهند گرفت.