ساخت ۳ هزار و ۶۶۴ واحد نهضت ملی مسکن به اجرا رسیدبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز، داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: از آغاز طرح نهضت ملی مسکن تاکنون سه هزار و ۶۶۴ واحد مسکونی در استان وارد مرحله اجرا شده و ۲ هزار و ۲۷۵ واحد در مرحله اتمام فونداسیون است.

او گفت: هزار و ۳۸۵ واحد در مرحله اتمام اسکلت و سقف، ۱۵۶ واحد در مرحله اتمام سفت‌کاری، ۳۸ واحد اتمام نازک‌کاری و ۲ هزار و ۱۴۰ واحد مستقر در سایت ۲۷ هکتاری شهر بیرجند نیز در مرحله عملیات اجرایی است.

داعی گفت: ۱۵ هزار و ۸۹ نفر از استان در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده اند که ۵ هزار و ۹۷۰ نفر واجد شرایط شناخته شده‌اند، ۵ هزار و ۹۷۰ نفر افتتاح حساب و ۵ هزار و ۱۴۰ نفر نیز اقدام به واریز وجه کرده‌اند.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی گفت: در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت استان اراضی برای بهره‌مندی ۳ هزار و ۷۲۷ واحد به مساحت ۳۶ هکتار و در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر اراضی به مساحت ۵۰.۵ هکتار برای ساخت ۳ هزار و ۴۱۶ واحد تأمین شده است.

او گفت: علاوه بر این، اراضی مورد نیاز برای ۲۸۲ واحد به منظور بهره‌مندی مددجویان کمیته امداد به‌صورت رایگان واگذار شده که حدود ۳.۷ هکتار در سطح استان است.

داعی گفت: همچنین ۵۴ هزار و ۳۲۴ نفر در ۳۱ شهر استان در مرحله جدید برای برخورداری از تسهیلات مسکن در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که در حال پالایش و بررسی واجد شرایط بودن هستند.

انتهای پیام/