ریزش نرخ ارز EUR/USD در پی آمارهای اقتصادی ضعیف آلمان


به گزارش بازار، جفت ارز اصلی بازار فارکس یعنی EUR/USD روز دوشنبه به دلیل کاهش آمار خرده فروشی آلمان با اصلاح نسبتا قابل توجه است و به ۱.۰۲۱۵ سقوط کرد. همچنین روحیه محتاطانه پیش از انتشار اطلاعات کلیدی مربوط به بخش این هفته ایالات متحده و موج خفیف خطر گریزی در بازار، در افت جدید جفت اصلی نقش داشته است.

همچنین از فشار وارد شده بر قیمت یورو/دلار آمریکا می تواند مانع گاز روسیه به لتونی باشد. علاوه بر این، آخرین اظهارنظرهای جنگ طلبانه از سوی نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس نیز احتمالاً فشار نزولی بر این جفت ارز را افزایش داده است.

شایان ذکر است که کاهش میزان مصرفی بازاری را که پشتوانه‌ها می‌خواهند از آن‌ها استفاده کنند، می‌تواند باعث ایجاد فشار علیه این جفت ارز شده است.

همچنین کاهش اقتصاد مثبت بازار می تواند از ضعیف بودن PMI چین و هشدار به ایالات متحده در مورد آسیایی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان نیز مرتبط باشد.

تحلیل تکنیکال EUR/USD

جفت ارز EUR/USD در میان مثلث صعودی یک ماه خود تثبیت شده است. با این حال، فروشندگان می توانند قبل از به چالش کشیدن همگرایی ۱۰۰-SMA و ترسیم یک خط حمایت از شیب دار صعودی از ۱۴ جولای، در محدوده ۱.۰۱۴۵، آستانه ۱.۰۲۰۰ را به عنوان حمایت روزانه هدف قرار داده و ادامه نزولی قیمت. را به چالش بکشند. نقاط مهم و کلیدی روند قیمت در ادامه به تضویر کشیده شده اند:

ریزش نرخ ارز EUR/USD در پی آمارهای اقتصادی ضعیف آلمان