ریزش سنگین جفت ارز EUR/JPY در پی ادامه افت ارزش یورو


به گزارش بازار، با ادامه گزارش ها در اقتصاد منطقه یورو، ارزش یورو در حال سقوط است. در همین حال، جفت EUR/JPY به پایین‌ترین سطح ۱۳۷.۱۴ سقوط کرد که به پایین‌ترین نقطه از ۲ ژوئن رسید و نسبت به بالاترین سطح سالانه خود بیش از ۴.۲۸ درصد کاهش یافته است.

به طور مشابه، قیمت جفت ارز EUR/USD نیز به برابری ۱:۱ نزدیک می شود و نرخ ارز EUR/CHF به پایین ترین سطح در سال های اخیر رسیده است.

بانک های مرکزی اروپا و ژاپن
آنچه گفته شد، نرخ مبادله یورو به ین سقوط کرده و سرمایه گذاران منتظر بعدی دو بانک مرکزی ژاپن و اروپا هستند. بانک مرکزی اروپا به دلیل وضعیت مخاطره آمیزی که اقتصاد اروپا در آن قرار دارد، نسبت به آینده اقتصاد منطقه یورو بدبین به نظر می رسد. با ادامه افزایش انرژی، مصرف مصرف کننده و کاهش سطح تجاری نیز این بی اعتمادی افزایش می یابد.

تحلیلگران انتظار دارند بانک مرکزی اروپا در نشست آتی خود، اجرای سیاست افزایش نرخ بهره را آغاز کند. در حالی که اکثر پژوهشگران انتظار افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره بانکی را دارند، برخی دیگر معتقدند که سناریوی محتمل است که این بانک نرخ بهره را 0.25 درصد افزایش می دهد.

در همین حال، جفت EUR/JPY همچنین به ارز بانک مرکزی ژاپن نیز واکنش نشان می دهد. بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی ژاپن تاکید کرده است که فعلا خبری از افزایش نرخ بهره بانکی نبوده و اقتصاد این کشور حتی با سرعت کم نیز به پیشرفت خود ادامه می دهد. با این حال، تحلیلگران بر این باورند که بانک مرکزی ژاپن در چند ماه آینده سیاست های پولی خود را تغییر خواهد داد. زیرا تضعیف یِن به خیلی از واردکنندگان ضربه می زنند.

پیش بینی نرخ EUR/JPY

ریزش سنگین جفت ارز EUR/JPY در پی ادامه افت ارزش یورو

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که قیمت یورو در یک الگوی سه نقطه را در ۱۴۴.۳۳ نقطه تشکیل داده است. در تحلیل اقدام قیمت، این الگوی یک علامت نزولی است. اکنون این جفت است تا زیر چانه این الگو در نقطه ۱۳۸ حرکت کند. چنین حرکتی نشان کنترل خرس ها بر بازار است.

در همان زمان، این جفت ارز به زیر قیمت متحرک ۲۵ روزه حرکت کرده است که در حالیست که MACD به افت خود ادامه داد. از این رو، این جفت به احتمال زیاد می‌خواهد و فروشندگان کلیدی را در ۱۳۶ هدف قرار دهند که حدود ۲٪ کمتر از سطح فعلی است. حد ضرر این خطر در مقاومت ۱۳۹.۹۶ است.