رونالدو مهمترین راز زندگی خود را فاش کردبه گزارش شبکه خبری تهران نیوز فینال جام جهانی 1998 قرار بود شبی باشد که رونالدو خود را به عنوان یکی از بزرگان تاریخ فوتبال معرفی کرد. او در سن 21 سالگی یک ستاره جهانی بود و اولین فصل حضورش در اینترمیلان را با 34 گل به پایان رساند.

فرم خوب او در تیم ملی در تابستان نیز ادامه یافت، جایی که رونالدو چهار گل زد تا برزیل به فینال جام جهانی برسد. آنجا همه چیز برای قهرمانی او در جام جهانی مهیا بود.

رونالدو از ترکیب اصلی حذف شد

اگرچه او در نهایت برای ماریو زاگالو در استاددو فرانس بازی کرد، اما ابتدا نام رونالدو از تیم برزیل حذف شد. کمتر از یک ساعت مانده به شروع بازی، مسئولان فیفا به تیم اصلی برزیل اطلاع دادند که نامی از رونالدو برده نشده است. این مهاجم گفت که از ناحیه مچ پا آسیب دیده و نمی تواند در فینال بازی کند. ادموندو که در آن زمان در فیورنتینا حضور داشت، قرار بود جایگزین او در ترکیب اصلی شود.

نیم ساعت بعد خط اصلی برزیل اصلاح شد: رونالدو برگشت و ادموندو که از این اتفاق ناراحت بود روی نیمکت نشست. در آن زمان شایعات زیادی درباره رونالدو وجود داشت. شایعات زیادی در مورد سلامتی او قبل از فینال منتشر شده است. وقتی او و کل تیم برزیل بازی نکردند، این احساس قوی تر شد که اتفاق مهمی رخ داده است. چندین تئوری توطئه مطرح شده و حتی در رسانه ها گزارش شده است که او و اعضای تیم ملی برزیل تحت پیگرد قانونی قرار گرفته اند.

رونالدو نازاریو درباره اتفاقات قبل از بازی بزرگ گفت: تصمیم گرفتم بعد از ناهار استراحت کنم و آخرین چیزی که به یاد دارم رفتن به رختخواب بود. بعد از آن تشنج داشتم. بازیکنان دور من را گرفتند و دکتر لیدیو تولدو آنجا بود. آنها نمی خواستند به من بگویند چه خبر است. از او پرسیدم که آیا می توانند بروند و جور دیگری صحبت کنند، چون می خواستم بخوابم.

لئوناردو سپس از من خواست که به باغ هتلی که در آن اقامت داشتیم بروم و کل وضعیت را توضیح داد. به من گفتند در فینال جام جهانی بازی نمی کنم.

با وجود اینکه گفته می شد او قرار است بازی را ببازد اما بررسی های بیشتر پزشکی نشان داد که مشکلی وجود ندارد و رونالدو می تواند برای این تیم بازی کند. معاینات پزشکی نشان نداد که اتفاق غیرطبیعی رخ داده و هیچ اتفاقی نیفتاده است.

رونالدو در بخشی دیگر از صحبت هایش گفت: من نتایج آزمایش را دارم. در ورزشگاه به زاگالو نزدیک شدم و گفتم: خوبم. من خیلی بد نیستم میخواهم بازی کنم. او چاره ای جز پذیرش تصمیم من نداشت.

رونالدو همچنین اعتراف کرد که این اتفاق می تواند بر عملکرد هم تیمی هایش در بازی با فرانسه تاثیر منفی بگذارد. فرانسه با دو گل زین الدین زیدان و گل دیگر امانوئل پتی این جام را به دست آورد.

مهاجم برزیلی اضافه کرد: من بازی کردم و شاید کل تیم را تحت تاثیر قرار دادم، زیرا پیچیدگی مطمئنا چیز بسیار ترسناکی بود، در هر صورت من وظیفه ای در قبال کشورم داشتم و نمی خواستم آن را از دست بدهم. بدیهی است که یکی از بهترین بازی های دوران حرفه ای من نیست.

تئوری های توطئه
پس از بازی، زاگالو اعتراف کرد که در نیمه اول به جای رونالدو فکر کرده است.

در کنفرانس ملی برزیل تحقیقاتی برای مشخص شدن اتفاقات رخ داده تشکیل شد و مشخص شد که رونالدو بعد از ناهار به همراه روبرتا کارلوس به اتاق هتل خود بازگشته و شروع به خنک شدن کرده است.

تولدو، پزشک برزیلی، یکی از کسانی بود که رونالدو را اجرا کرد. او درباره بازی رونالدو در فینال گفت: تصور کنید رونالدو بازی نمی کرد و برزیل شکست می خورد. سپس مجبور شدم در قطب شمال زندگی کنم و دیگر حق زندگی در برزیل را نداشتم.

همچنین صحبت هایی وجود دارد مبنی بر اینکه ممکن است تشنج رونالدو به دلیل مصرف مسکن های شدیدی باشد که برای مصدومیت زانو مصرف کرده است. تیم پزشکی برزیل این اتهامات را رد کرد و گفت که داروی استفاده شده به اندازه کافی قوی نیست که باعث تشنج شود.

برای رونالدو، داستان پایان خوشی دارد. چهار سال بعد، او در یک فینال دیگر جام جهانی ظاهر شد و هر دو گل را برای برزیل به ثمر رساند تا سلسائو آلمان را با دو گل در فینال شکست دهد و برنده شود.

منبع: فرارو

انتهای پیام/