رسیدن به آرمان ها در حوزه اقتصادی از طریق کارآفرینی می گذردشبه جزیره عربستان، رئیس پژوهشکده سیاست و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار خدمات اقتصادی شبکه خبری تهران وی با اشاره به دستاوردهای ایران در حوزه کارآفرینی در افق 1404 گفت: ابتدا باید بدانیم کارآفرینی چیست و در کشور چه کرده است و سپس به دنبال پاسخ به این سوال باشیم که آیا نرخ اشتغال در کشور چقدر است؟ کم یا زیاد؟


بیشتر بخوانید:

چرا قانون «اصلاح الگوی مصرف انرژی» اجرا نمی شود؟


وی افزود: فردی که مدعی استانداری خوبی است، ابتدا باید شرایط قبل و بعد از استاندار شدن را بررسی کند که از میزان فقر و بیکاری کاسته شود و سپس درباره استاندار اظهار نظر کند.

رئیس پژوهشکده سیاست گذاری و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه جذب گردشگری یکی دیگر از معیارهای مسئولان قضایی است، گفت: برخی به اشتباه فکر می کنند کارآفرینی اشتغالزایی است در حالی که اینطور نیست و کارآفرینی بیشتر اشتغال است.

منظور از کارآفرینی اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … است. توسعه و رفاه، بنابراین بررسی ویژگی‌های یک شهر یا شهرستان می‌تواند نشان دهد که مسئولان شهر در حوزه کارآفرینی چه کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه کارآفرینی و اقتصاد مکمل یکدیگر هستند، گفت: ارتقای کارآفرینی باعث بهبود اقتصادی می شود و اگر وضعیت اقتصادی یک شهر و استان بهتر بود یعنی در عرصه کارآفرینی موفق هستند، در غیر این صورت باید کار بیشتر شود. در شهر انجام شد.”

رئیس پژوهشکده سیاست گذاری و توسعه کارآفرینی دانشگاه تهران با بیان اینکه با شعار نمی توان به کارآفرینی دست یافت، خاطرنشان کرد: باید به کارآفرینی توجه ویژه داشته باشیم.

وی گفت: کارآفرینی رکن اصلی اشتغال زایی است و در دولت های مختلف برای تحقق آن شعار داده شده است اما در عمل با ایده آل فاصله داریم.

انتهای پیام/*