رتبه بیکاری در استان اصفهان از متوسط ​​کشوری بالاتر استبه گزارش خبرنگار بازار، حجت الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی شامگاه پنج شنبه در جلسه شورای عالی استان اصفهان که با حضور رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت برگزار شد، اظهار داشت: هر یک از اصفهان دارای ویژگی های خاصی در بین شهرهای ایران بود که برخی از آنها در بین شهرهای ایران بودند. جهان هم شناخته شده بود ولی در حال حاضر اصفهان خوب نیست.

وی با بیان اینکه زاینده رود که نمادی از زندگی در اصفهان بود هم اکنون خشک شده است، داشت: در کنار این موضوع مشکلات و معضلات دیگر باعث شده است که از آن پویایی سابق خبری نباشد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به این که این صنعت و صنایع کوچک و بزرگ استانی است، تصریح کرد: با این وجود نرخ بیکاری در این استان از کشوری بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه استان کشاورزی با توجه به شرایط فعلی در حالت نیمه تعطیل است، گفت: امیدواریم با حضور اعضای هیئت دولت در استان و مشاهده مشکلات و معضلات مردمان این استان از نزدیک مشاهده و تصمیم گیری برای حل آنها انجام شود.

منابع آبی به طور معمول در سطح استان توزیع شود
حجت الاسلام موسوی لارگانی بزرگترین مشکل کنونی استان اصفهان را آب دانست و افزود: منابع آبی به صورت عادلانه در سطح استان توزیع شود.

وی با بیان اینکه استان اصفهان نزدیک به 500 کیلومتر از راه خاکی و روستایی در مناطقی مانند فریدن، خور و بیابانک و سمیرم است، تاکید می کند: راه یکی از شاخص های توسعه یافته های هر منطقه است و استان اصفهان با این همه منطقه در حوزه های مختلف. هنوز دارای جاده خاکی است.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به اینکه از طرح های نیمه تمام استان با پیشرفت 50 درصد نیمه تمام است، امیدواریم: امیدواریم با اعتبارات اختصاصی لازم این طرح ها تکمیل و برای بهره برداری از مردم در اختیار آنها قرار گیرد.