راه های ساده برای درمان فشار خون بالاگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوز«غلظت خون» یکی از اختلالاتی است که امروزه بسیاری از افراد به دلیل سبک زندگی غلط، رژیم غذایی نامناسب و… به آن مبتلا هستند؛ در ادامه به چند نسخه ساده طب سنتی برای درمان غلظت خون اشاره می شود:

-باید 3 قاشق آویشن را با 19 عناب در قوری چینی مخلوط کرده و 1 تا 2 لیوان آبجوش را به مخلوط اضافه کرده و روی شعله ملایم بگذاریم دم بکشد و به مصرف این چای لذیذ ادامه دهیم.

این ترکیب علاوه بر رقیق کننده و نرم کننده خون، حرارت غریزی بدن را افزایش می دهد، پمپاژ قلب را بهبود می بخشد، چربی خون را کاهش می دهد و تا حدودی نیز لاغرکننده است و ظرفیت حیاتی ریه ها را نیز افزایش می دهد.

– اما از دیگر دستورهایی که برای درمان غلظت خون می توان به آن اشاره کرد، قطع مصرف «نان سفید» بدون سبوس است که پخته و در نانوایی های سراسر کشور توزیع می شود (متاسفانه در حال حاضر حتی نان سنگی هم در نانوایی دارای سبوس کافی نیست).

– مصرف نان محلی سبوس دار بدون مواد افزودنی مانند آهن و اسید فولیک و غیره در درمان غلظت خون و بیماری های گوارشی نقش بسزایی دارد.

– لذت بردن از «هوای سالم» و پرهیز از زندگی در هوای آلوده نیز در کاهش غلظت خون تأثیر بسزایی دارد.

– انجام «حجامت» به ویژه در فصل بهار نیز برای درمان غلظت خون و بیماری های خونی بسیار مفید و مجرب است.

– پرهیز از فست فودها، کنسروها، گوشت های مانده و شور، غذاهای چسبناک مانند پنیر پیتزا، لازانیا، ماکارونی، قارچ و … نیز یکی از اقدامات احتیاطی بسیار ضروری برای درمان غلظت خون و حفظ سلامتی است.

مصرف «آب انار ملاس» (ترش و شیرین) نیز برای بهبود غلظت خون و گردش خون مفید است.

منبع: شرق

انتهای پیام/