راهنما خرید کیبورد و موس گیمینگ


به گزارش بازار، درست است که ما هنگام تجربه بازی‌ها نه در Call of Duty تفنگ به دست می‌گیریم، نه در The Witcher شمشیر در دست داریم، نه در Forza فرمان نشسته ایم، اما این پشت باعث نمی‌شود که حس لامسه ما به هیچ وجه در دست نیست. حین بازی کردن دخیل نباشد. PC گیمرها و آن دسته از کنسول گیمرهایی که علاقه دارند از موس و کیبورد استفاده کنند و دستورات خود را از این طریق به شخصیت درون بازی برسانند و به او فرمان حرکت، حمله، پرش و … دهندگان باید در انتخاب موس و.

از جمله وسایل وسایل مورد علاقه گیمرها، موس گیمینگ به همراه گیمینگ است که معمولاً به نسبت سایر لوازم قیمت پایین‌تری دارد و به راحتی قابل تهیه است، اما موضوع اصلی اینجاست که چه گونه‌هایی از ماوس و کیبورد را باید تهیه کرد؟ استفاده از ماوس و کیبورد گیمینگ چیست؟

کیبورد مکانیکال چیست؟

به طور کلی کیبوردهای مکانیکال معمولا سریع تر و با دوام تر از همتایان خود هستند. معمولاً به راحتی می‌توانید این کیبوردها را شخصی سازی کنید و آن را به راحتی جدا کنید. شما به راحتی می‌توانید یک کیبورد گیمینگ را فشار دهید و به راحتی می‌توانید کلیدها را فشار دهید.

با کیبورد مکانیکال به راحتی می‌توان سریع تایپ کرد و Quick Time Eventها را در بازی‌ها به راحتی پشت سر گذاشت. تا به چند بار در بازی‌های داستانی به دلیل گیر کردن دکمه‌ها شکسته اید و کاراکترتان تکه تکه شده و یا به دره پرتاب شده است؟ چند بار تا به حال در بازی‌های آنلاین به دلیل کندی دکمه‌های کیبورد هدشات شده است؟ با استفاده از کیبورد گیمینگ به راحتی می‌توان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد.

نکات مهم در انتخاب کیبورد گیمینگ

ممکن است انتخاب یک کیبورد گیمینگ مناسب پروسه سخت و حوصله سربری باشد. کیبورد گیمینگ در اشکال، رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف موجود هستند. از مهم‌ترین و محبوب‌ترین ویژگی‌های یک کیبورد گیمینگ نورپردازی RGB است. در کیبوردهای گیمیتگ بالارده و گران قیمت قادر هستند که نوع نورپردازی را تنظیم کنید که چگونه فلش بزند و نورها تغییر کند.

فراموش نکنید که برای دستیابی به نهایت کارایی و تجربه از گیمینگ و ماوس گیمینگ باید هر دو را تهیه کنید و تنها یک کیبورد گیمینگ تجربه را بخرید به شما می‌دهد.

راهنما خرید کیبورد و موس گیمینگ

چرا از ماوس گیمینگ استفاده کنیم؟

زمانی که صحبت از تفاوت‌های کنسول و PC می‌شود، مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عامل ماوس است. احتمالا موقعیتی که در Call of Duty: Warzone هدشات می‌شوید با خود می‌گویید که «من حتما باید از ماوس استفاده کنم». ماوس گیمینگ به نسبت جوی استیک کنترلرها بسیار بیشتر است و در هنگام بازی، به ویژه بازی‌های آنلاین و رقابتی، یکی از بخش‌های مهم می‌شود. یک موس گیمینگ خوب معمولا DPI بالاتر دارد (DPI به معنی نقطه در هر اینچ است). در حقیقت DPI شاخصی‌ست برای اندازه‌گیری دقت و سرعت نشان دادن موس گیمینگ شما که این مورد را تشخیص نمی‌دهد و می‌توانید این مورد را در کنترل خود به آسانی تست کنید.

از دیگر موارد مهم در حین استفاده از ماوس گیمینگ، قابل انعطاف کردن کلیک‌ها، وزن و دکمه‌های اضافه می‌شود. اگر سری به بازار بزنید به راحتی می‌توانید انواع ماوس گیمینگ را با قابلیت‌های مختلف تهیه کنید. (معمولا توصیه نمی‌شود که از ماوس‌های بی‌سیم در حین تجربه بازی استفاده شود، زیرا هم در این سرعت شما را دچار مشکل می‌کنید و هم ممکن است با تمام شدن انرژی‌های بزرگی که در بازی‌هایتان تجربه کنید). در مورد وزن هم باید انجام داد که ماوسهای سبک معمولی سریعتر حرکت می کنند، اما موسهای سنگین و بزرگ اصطکاک بیشتر حین حرکت دارند و شما را کنترل می کنند. پیشنهاد می‌کنیم که برای دستیابی به ایده آلی از کیفیت، سرعت و کنترل حد وسط را در نظر بگیرید و به سراغ یک موس گیمینگ خیلی سبک و یا خیلی سنگین نروید بروید.

راحت!

احتمالاً مهم‌ترین استفاده از ماوس گیمینگ و کیبورد گیمینگ راحتی هرچه بیشتر شما در هنگام کار و بازی است. واقعاً لذت‌بخش است که به راحتی ماوس را حرکت دهید و به هیچ نیرویی اضافه کنید نیازی نیست و دستان، بازوان و انگشتانتان در بهترین و استانداردترین حالت قرار داشته باشید. علاوه بر فاکتور راحتی، در این زمینه بحث سلامتی هم در میان است. استفاده از محصولات نامناسب آن هم برای مدت طولانی می‌تواند باعث بروز عارضه‌های موجود در ناحیه انگشتان و مچ دست شود.

برای یافتن یک ماوس گیمینگ گونومیک، علاوه بر استاندارد بودن محصول، باید به دست خود هم توجه کنید. ممکن است افراد در حین خرید حتی با پرداخت مبلغی گراف، یک ماوس گیمینگ نامناسب تهیه کنند و مشکلشان باشد حتی قبل از هم بزرگ‌تر شود (کار با ماوس نامناسب با اندازه دست به مقدار زیادی سخت‌تر از کار با ماوس بی‌کیفیت است!).

راهنما خرید کیبورد و موس گیمینگ

مواردی که از ماوس گیمینگ ارگونومیک استفاده می‌شود، می‌تواند به سلامت انگشتان و دست شما کمک کند، یک کیبورد گیمینگ خوب هم با تعبیه پدهای اسفتجی مناسب هم با دستان شما در هنگان تایپ و بازی جلوگیری می‌کند و هم از آسیب وارده جلوگیری می‌کند.

فروشگاه نخل مارکت از فروشگاه‌های معتبر و بزرگ ایران است که از پیشگامان فروش انواع ماوس و کیبورد گیمینگ بوده و با هر بودجه و سلیقه‌ای برای انواع محصولات عرضه می‌شود.