رئیس بانک انگلستان درباره افزایش قیمت مواد غذایی هشدار دادبه گزارش بازار، اندروبیلی، رئیس کل بانک انگلستان گفت که با وجود این خانوارها از تورم بالا آسیب دیده اند، در دفاع از سیاست پولی بانک انگلستان، احساس درمان می کند. روز دوشنبه آقای بیلی به نمایندگان مجلس در کمیته منتخب خزانه داری گفت که مصرف کننده مصرف کننده بریتانیا تحت تاثیر تورم فعلی قرار خواهد گرفت که بیشترین میزان را در ۳۰ سال گذشته داشته باشد و انتظار می رود این امر باعث افزایش بیکاری شود. دفتر آمار ملی، تورم در ماه مارس را ۷ درصد کرد و انتظار می‌رود این هفته تورم بیش از ۸ درصد را برای ماه گذشته نشان دهد.

بانک مرکزی انگلیس اعلام کرده است که احتمالاً در سه ماه پایانی سال ۲۰۲۲ به ۱۰.۲۵ درصد خواهد رسید. آقای بیلی به نمایندگان مجلس ویژه گفت: محرک اصلی تورم و آنچه آن را پایین می آورد شوک درآمد واقعی و بسیار بزرگی است که از نیروهای خارجی و به قیمت انرژی و قیمت کالاهای جهانی می آید. این امر بر روی تأثیر داخلی می گذارد و فعالیت ها را کاهش می دهد و من از این نگرانم که ممکن است بیکاری را افزایش دهد. او به این کمیته گفت که ما در مسیر بسیار باریکی بین تورم صعودی و خطرات رشد اقتصادی حرکت می کنیم. وی تاکید می کند که جنگ بدون شکست به جهش غیرقابل پیش بینی می شود و تاکید می کند که هنوز مهم است که بیشتر قیمت مواد غذایی دلیل آن درگیری وجود دارد.

او به نمایندگان مجلس گفت: وزیر دارایی می گوید که غذا در انبار است اما آنها نمی توانند آن را بیرون بیاورند. در شرایطی که برای کاشت محصول، به عنوان تامین کننده عمده گندم و روغن پخت و پز، خوش بین بود، گفت که ما راهی برای ارسال آن نداریم و این شرایط در حال بدتر شدن است و این نگرانی بزرگ برای این کشور است در حال توسعه است. برای افزایش قیمت متاسفم، اما این یک نگرانی بزرگ است. در ماه مارس، تورم مواد غذایی بریتانیا 5.9 درصد افزایش یافت و انتظار می‌رود در ماه‌های آینده سریع‌تر شود. مایکل سندرز، که عضو کمیته سیاست پولی این بانک است، گفت که باور دارد که سیاست های پولی شدیدتر نمی تواند نرخ تورم فعلی را تغییر دهد.

آقای بیلی همچنین به نمایندگان مجلس گفت که او فکر نمی‌کند که این بانک برای جلوگیری از افزایش شدید قیمت‌ها کار متفاوتی انجام می‌دهد. اخیراً با تأثیر تهاجم روسیه به یک سری شوک‌های عرضه رخ داده است. ما نمی‌توانیم چیزهایی مانند جنگ را پیش‌بینی کنیم و این را در اختیار هیچ‌کس نیست. در این جلسه، آقای بیلی، اظهارات خود را تکرار کرد که کارگران، به ویژه افراد با درآمد بالا، باید قبل از درخواست افزایش دستمزد، فکر و تأمل کنند تا از دامن زدن به تورم بیشتر جلوگیری کنند.

رئیس بانک که در آخرین سال مالی ۵۷۵ هزار پوند دستمزد دریافت کرده است، گفت: در مصاحبه ای در این مورد صحبت کردم. من قربن ماردم ، برههههههههههههههمد بتریههههههههههههههههههههههدرههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههد این یک سوال اجتماعی است، اما من در این مورد موعظه نمی کنم. از من پرسیدم که آیا امسال من حقوقی دارم یا خیر، من گفتم نه، من از بانک درخواست کردم که این حقوق را به من ندهد، زیرا احساس می‌کنم این کار برای من درست است.