دویست و هجده محکوم امنیتی در لیست عفوگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزحجت الاسلام والمسلمین رحیمی معاون قضایی قوه قضائیه جزئیات عفو و تخفیف مجازات محکومان دادگاه های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و مجازات های حکومتی از سوی بالاترین مقام قضایی را تشریح کرد. . رهبران در ولادت پیامبر اعظم (ص) و امام یفرصادق (علیه السلام) در این مرحله، 1862 پرونده عفو در کمیسیون مرکزی عفو و بخشش بررسی شد و پس از تایید روسای قوه قضائیه، فهرست ارسال شد. به مقام معظم رهبری که مورد تایید ایشان قرار گرفت.

وی افزود: از مجموع یک هزار و 862 نفر مشمول عفو و تخفیف مجازات، 769 نفر عفو منتهی به آزادی و هزار و 93 نفر نیز با عفو یا تخفیف مجازات مواجه شدند.

معاون قضایی قوه قضائیه ادامه داد: از مجموع افرادی که در این مرحله مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند، هزار و 260 پرونده مربوط به دادگستری و دادگاه های عمومی و انقلاب، 450 پرونده مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی و 152 پرونده است. مربوط به سازمان قضایی نیروهای مسلح است.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمی گفت: از یک هزار و 260 پرونده مشمولان عفو ​​قوه قضائیه و دادگاه های عمومی و انقلاب، 13 نفر از محکومان اعدام بودند که مجازات آنها یک درجه تخفیف یافت و 10 مورد مربوط به ماده 20 ق.م. قانون عفو ​​و 1237 پرونده دیگر محکومان هستند.

وی گفت: از موارد مذکور 95 نفر زن و 123 نفر محکوم امنیتی هستند.

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام/