دولت گذشته با فروش بدهی دست در جیب دولت سیزدهم کردبه گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت‌ها به فروش سهام خود دست می‌زنند، عملاً به دولت بعدی می‌پردازند زیرا دولت‌های آینده را بدهکار می‌کنند. تورم در کشور باعث ایجاد اقتصاد کشور با نوسان‌های بسیار می‌شود و قابل پیش‌بینی بودن خود را از دست می‌دهد.

جبار کوچکی نژاد افزود: در دولت گذشته ارزش بدهی بسیاری منتشر شد و از بانک مرکزی نیز به این ترتیب که منابعی بدون استفاده از سودی برای کشور وجود داشت در قالب فروش بودجه پرداخت شده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: زمانی که هزینه دولت با درآمد ناهماهنگ باشد، کسری بودجه در کشور حتمی است.

عضو کمیسیون و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه مدیریت بسیاری از دولت های جدید تهیه شده است.

او با بیان اینکه دولت باید اکنون به دنبال کسب منابع پایدار باشد، گفت: تورم بالا در کشور از مصرف منابع متعدد و بی تاثیر در اقتصاد دارد. در چنین شرایطی دولت باید مسیر کاهش را طی کند و با حرکت در مسیر صرفه‌جویی منابع، هزینه‌های بودجه‌ای را محدود کند.

او مشخص کرد: دولت در مورد بحث به کسری بودجه و جبران آن باید فروش اموال مازاد و سهام شرکت‌ها را در نظر داشته باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: دولت سیزدهم علاوه بر کاهش هزینه های جاری باید با حرکت در مسیر صرفه جویی منابع، مانع از فرار مالیاتی شود و از این طریق منابع مالی خود را افزایش دهد و دولت و مجلس نباید این روزها را به همراه داشته باشد. تصویب طرح‌های هزینه‌های بروند زیرا تا زمانی که از کسب درآمدهای خود مطمئن نباشند نباید تراشی کنند.

کوچک‌نژاد تاکید کرد: شفاف سازی در اقتصاد می‌تواند کاهش یابد، بنابراین دولت باید ضمن اصلاح روش‌ها به اقتصاد کشور ادامه دهد.