دولت در اصلاح نظام یارانه ارز ۴۲۰۰ تومانی جسارت به خرج دادبه گزارش بازار به نقل از ایبنا، مجتبی کاروان رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اصلاح نظام یارانه ارز 4200 تومانی اظهار کرد: رئیس جمهوری شب گذشته اعلام کرد که یکی از دو ماه آینده یارانه پرداختی به مردم اعلام شد. برای دهک‌های درآمدی افزایش تا سازکار و زیرساخت‌های بعدی در قالب کالابرگ ارائه می‌شود.

وی نقد با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی غیرمستقیم به صورت کالابرگ بهتر از یارانه است، گفت: اینکه دولت جسارت به خرج داد و ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کرد. اقدام بسیار درست و پسندیده‌ای است که باید در بهینه‌سازی و اصلاح نظام پرداخت یارانه‌ها نتیجه‌بخش باشد.

کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران با اشاره به الزام مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها در دولت مشخص می‌گوید: اینکه آیا دولت زیرساخت‌ها را به نوعی پیشنهاد می‌کند که قشر ضعیف و دهک‌های پایین جامعه موضوع مشکلی ندارند یا خیر، بسیار مهم است که باید انجام شود. منتظر ماند و دید چه سازوکاری برای بعد از این دوماه در نظر می‌گیرد.

کاروان با بیان اینکه بهتر است یارانه به کالایی باشد و نه نقدی که به رشد تورم دامن نزند، اظهار کرد: قطعا پرداخت یارانه نقدی باعث رشد نقدینگی می شود و در نهایت تورم خواهد شد، بنابراین بهتر است که نظام پرداخت یارانه ها به کالابرگ صورت گیرد. انجام شود. در جلساتی که با هدف انجام شده است، این مهم در قالب کارت‌های بانکی عملیاتی است که دولت ظرف ۲ ماه آینده این موضوع را محقق خواهد کرد.