دولت برای پیشرفت صنعت هسته ای کشور بسیار مصمم و جدی استگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزعلی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه شورای هماهنگی مرکز اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی کشور که در سازمان انرژی اتمی برگزار شد، گفت: در این جلسه مطابق با مشارکت در دولت. سازمان انرژی اتمی چند اقدام و دستاورد بسیار خوب، نویدبخش، افتخارآفرینی و پیشرفت غرور آفرین کشور عزیزمان در زمینه انرژی اتمی توسط سخنران و ریاست محترم سازمان اعلام شد.

وی افزود: جهت گیری و اولویت فعالیت ها به سمت صنعتی شدن و بهره برداری های اقتصادی، پزشکی و بهداشتی این صنعت در حوزه های مختلف کشاورزی، بهداشتی و صنعتی بود که الحمدالله بسیاری از آنها به سمت صنعتی شدن پیش رفته اند.

سخنگوی دولت گفت: الحمدلله 200 مرکز درمانی در کشور از 50 رادیودارو مختلف که همگی از محصولات سازمان انرژی اتمی هستند برای درمان در زمینه های مختلف استفاده می کنند.

بهادری جهرمی ادامه داد: اولویت دیگر کشور این است که در زمینه ظرفیت تولید برق افزایش جدی و قابل توجهی داریم و دستور رئیس جمهور در سفر به استان بوشهر این است که بتوانیم ظرفیت تولید برق را افزایش دهیم. . توان هسته ای خود را به 10 هزار مگاوات می رسانیم و فاز 2 و 3 بوشهر به همین منظور آغاز شده است. الحمدلله کشور به سمت بومی سازی راکتورها پیش می رود و به نوعی به عضویت باشگاه سازندگان راکتورهای تحقیقاتی در جهان خواهد رفت. راه هدفمندی برای کشور انشاالله آینده بسیار روشنی را برای صنعت هسته ای و سایر صنایع و حوزه های کشاورزی، پزشکی و درمانی که می توانند از این صنعت استفاده کنند، نوید خواهد داد.

سخنگوی دولت در پایان گفت: صنعت هسته ای کشور یک صنعت پیشرو است و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، لازم است بتوان از دانش فراوان در عرصه های مختلف استفاده کرد و دولت در این مسیر بسیار مصمم و جدی است. این جهت را با سرعت حرکت خواهد کرد. سریعتر حرکت خواهد کرد.

منبع: فارس

انتهای پیام/