دولت باید احلاک حسینی را آزاد کندبه گزارش خبرنگار تهران نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس با اشاره به نزدیک شدن به ماه محرم و نقش مهم هیئت های مذهبی و مبلغان دینی گفت: ما نماینده و منتخب اجرای قانون هستیم. فرهنگ غنی عاشورا در جامعه وجود دارد و خداوند و امام حسین (ع) نیز کمک می کنند تا در ایام محرم همه را به خیمه ها بکشاند تا به وظیفه خود عمل کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: مدیریت باید اخلاق حسینی را زنده نگه دارد و آن را منتشر کند و جلوی فساد را بگیرد. خیلی چیزها را که در کربلا نبود، اختراع نکنیم و نظم اجتماعی را در افراد عزاداران نهادینه کنیم، به خاطر عزاداری حسین (ع) نظم اجتماعی را بر هم نزنیم.

امام جمعه پردیس ادامه داد: کمیته باید مبلغ حفظ و رعایت حجاب باشد و جوانان را از بی کیفری و بی حجابی نجات دهد. آهسته آهسته چون سر و صدای عزاداری نباید مزاحم مردم شود و راه را نبندند.

وی همچنین تصریح کرد: هیئت باید با مداحی و سخنرانی علم و دانش را افزایش دهد و افزایش معرفت جامعه و خانواده و حضور پرشور آنان را در نهادها به همراه خواهد داشت چرا که امام حسین (علیه السلام) ) می خواست سخنرانی کند، دشمن سر و صدا کرد و شادی کرد و سربازانش اجازه شنیدن سخنرانی امام را نداشتند زیرا اگر می خواستند بشنوند مثل سخنرانی امام در مورد علی اصغر علیه السلام بسیار مؤثر بود. ، ارتش را چه خواهد لرزاند.

هیئت الاسلام والمسلمین حسینی همچنین خاطرنشان کرد: در هیئت قرائت و تفسیر قرآن جدی بگیرید و عزاداران را بر سر سفره قرآن قرار دهید زیرا به گفته مافوق همه مشکلات جامعه به دلیل دوری از قرآن است. نماز شام عاشورا درس بزرگی برای ما و پرهیز از برافروختن کینه دینی در جلسات است.

خطیب نماز جمعه شهرستان فردیس اذعان داشت: وظیفه ما زنده نگه داشتن مکتب و فرهنگ عاشورا است تا بتوانیم زمینه ظهور امام زمان (عج) را فراهم کنیم و یاوران بیشتری برای امام زمان (عج) جذب کنیم. .

وی همچنین درباره افزایش بیماری کرونا گفت: به توصیه‌های بهداشتی و درمانی توجه ویژه داشته باشیم و دستورالعمل‌هایی را که منتشر می‌کنند رعایت کنیم تا بتوانیم بیشتر از جان هموطنان خود محافظت کنیم.

انتهای پیام/*