دوربین های مداربسته آژانس جمع آوری و مهر و موم شدندگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزمحمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران 1401 درباره آخرین اخبار فعالیت های صنعت هسته ای کشور گفت: برای همه مردم و مسئولان کشور بسیار مهم است. . حافظه تاریخی خود را به روز کنند. این کشورها 20 سال جمهوری اسلامی ایران را مقصر می دانستند و هر روز با جای جدیدی صحبت می کردند. بررسی های تاریخی نشان می دهد که آنها مرتباً پرونده ما را به سازمان ملل ارجاع می دادند.

اسلامی افزود: در 20 سال; همه دولت‌های گذشته مذاکره کردند و نتیجه مذاکرات در چارچوب خودش سند برجام شد، حالا کشورها دوباره اتهامات قبلی را در قالب اسناد جعلی و مکان‌ها و اسناد ادعایی روی میز گذاشته‌اند. اساس پذیرش جمهوری اسلامی ایران در برجام، تسویه اتهامات و اعتمادسازی بود و جمهوری اسلامی با محدود کردن فعالیت‌های غنی‌سازی اورانیوم، کاهش ظرفیت و سرعت آن برای اعتمادسازی موافقت کرد، اما طرف مقابل این کار را انجام داد. نگه ندارید..

وی تصریح کرد: زمانی که نظارت ها تقویت شد و جمهوری اسلامی ایران پرونده ها را پذیرفت، این بود که اتهامات وارده به کشور حذف شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی درباره نصب دوربین های برجام نیز توضیح داد. بنابراین، دوربین ها توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی مونتاژ و مهر و موم شدند و در این مرکز نگهداری شدند.

وی گفت: متأسفانه شاهد به اصطلاح «لفاظی» طرف مقابل هستیم در حالی که باید گفت جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه چیزی برای کتمان نداشته است و در زمینه غنی سازی در خارج عمل نکرده ایم. از چارچوب و بدون هماهنگی با آژانس و ظرفیت سنگین ایجاد کرده ایم و تمام زیرساخت های صنایع اتمی ایران با هماهنگی آژانس و زیر نظر آنها انجام می شود و نظارت هم اکنون نیز برقرار است تا هیچ کس نباشد. اشتباه فکر می کند، زیرا آژانس در حال حاضر در سازمان انرژی اتمی و تمامی تاسیسات طبق پادمان مستقر است و نظارت خود را انجام می دهد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: دوربین‌های موسوم به برجام اساساً مربوط به توافق برجام است و اگر طرف‌های مقابل به توافق برگردند، قطعاً همان کاری را که کردند، دوباره انجام خواهند داد. PMD در برجام به آنها اطلاع می دهد که وقتی مطمئن شدیم هیچ آسیبی وارد نمی شود، تصمیم مناسب را اتخاذ خواهیم کرد.

وی در بخشی دیگر از این گفتگو گفت: زمانی که توانستیم مردم را در مکان و زمان خود مشارکت و مشارکت دهیم، موفق شدیم، نمونه هایی از این مشکل را در دوران انقلاب و همچنین در دوران دفاع مقدس می توان یافت. .

وی درباره برگزاری چنین نمایشگاهی برای اولین بار گفت: کشور باید توسعه یافته و مردم مدار باشد، راه حل این است که این گونه همکاری ها و هم افزایی ها ساماندهی شود و این موارد باید تقویت شود و اصولاً فکر درستی است. ناگفته نماند که در این راستا تحقق مطالبات تنها به دولت ارسال نشود. یکی از مشکلات کشور این است که در بسیاری از موارد; از دولت مطالبات وجود دارد در حالی که دولت قدرت و بودجه محدودی دارد و نمی تواند به همه موارد پاسخ دهد. در نتیجه برخی از افراد از اجرا نشدن برنامه هایشان احساس ناامیدی می کنند.

وی افزود: اما وقتی با ایده هم افزایی حرکت کنیم و مردم مسائل را بشمارند و شروع به ایجاد راه حل کنند، شاهد تغییرات مثبتی خواهیم بود و باید بدانید که مردم با استفاده از راهکارهای خلاقانه مسائل را پیش خواهند برد زیرا حل مشکلات و … لزوماً منجر به تصمیمات یک مدیر عمومی نخواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی خاطرنشان کرد: این اتفاقات در یک جامعه رخ می دهد و باید توجه داشت که جامعه ظرفیت محدودی دارد و در حال حاضر جامعه ایران هم از نظر فرهنگی و هم به دلیل اراده و ایمان مقتدر محسوب می شود. .

اسلامی گفت: امروز جای خالی چنین اندیشه ای را در جامعه شاهد هستیم. ضمن اینکه تقویت هم افزایی می تواند نقش موثری در جامعه داشته باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: به بنیانگذاران احیای این تفکر تبریک می گویم و امیدوارم در سایه این اتفاق، شاهد ایجاد انگیزه مضاعف در بین تمامی گروه ها و سازمان های فعال در این زمینه باشیم. همچنین شاهد نقش آفرینی بهتر آنها در این زمینه خواهیم بود، می توان ظرفیت ها را در این راستا بیش از گذشته گسترش داد.

وی تاکید کرد: هرچه ظرفیت ما در عرصه بیشتر شود، شاهد تاثیرگذاری و افزایش مقاومت خواهیم بود و در پرتو شرایط به راحتی می توانیم تاثیر را برای عبور از چالش ها درک کنیم.

اولین نمایشگاه هم افزایی مدیریت ایران 1401 با هدف کشف استعدادها و بکارگیری آنها در دستگاه اجرایی دولت برگزار شد. این مراسم از 2 تا 4 مرداد 1401 در مصلی اعظم امام خمینی (ره) تهران برگزار شد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران

انتهای پیام/