دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


– دکتر ، چرا دچار کم کاری تیروئید شدم؟

2 رایج ترین پاسخی که دریافت خواهید کرد عبارتند از “این به دلیل ژن ها” و “این به دلیل یک بیماری خود ایمنی است و سیستم ایمنی بدن شما به تیروئید شما حمله می کند.” این بیماری هاشیموتو و در برخی موارد بیماری گراو نامیده می شود.

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

ژن ها

اگر ژنها تا حد زیادی مسئول غده تیروئید هستند ، پس چرا غده تیروئید در 50 سال گذشته ، زمانی که انسانها چندین هزار سال بر روی زمین وجود داشته اند ، بسیار شایع شده است؟ ژن ها در 50 سال گذشته چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خود ایمنی

تیروئید به دلیل یک بیماری خود ایمنی رخ داده است ، خوب. اما پس چرا یک بیماری خود ایمنی ایجاد شد؟ ارزش دانستن ندارد؟ تا زمانی که مشکل اصلی حل نشود ، هرگز نمی تواند راه حلی پیدا کند. متأسفانه ، بسیاری سعی در یافتن علت اصلی ندارند.

هدف از این مقاله تجزیه و تحلیل علل اصلی ظهور غده تیروئید است. شناسایی مشکل یک نبرد نیمه پیروز است. به نظر می رسد هر دو علت بالا برای کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیز تحت کنترل ما نیست و ما کنترل زیادی بر بیماری نداریم ، که اینطور نیست.

به غده تیروئید نیز بیماری مزمن گفته می شود به همان دلیلی که نمی توان در مورد آن کاری انجام داد ، “یک بار تیروئید ، همیشه تیروئید”. “بیماری با آخرین نفس از بین می رود.” که کاملا درست نیست.

7 دلیل اصلی مربوط به شیوه زندگی وجود دارد که به همین دلیل غده تیروئید ظاهر می شود. و خبر خوب این است که می توان به دلایل شیوه زندگی کار کرد و بنابراین کم کاری تیروئید خود را کنترل کرد.

دلیل اصلی 1: کمبود تغذیه

احتمالاً در مورد اهمیت ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید شنیده اید. هورمون تیروئید غنی از ید است و کمبود ید می تواند باعث کم کاری تیروئید و گواتر (تورم غده تیروئید) شود.

اما نه تنها ید ، مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شوند ، اما نقش مهمی در عملکرد غده تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون های تیروئید مورد نیاز است
   • برای تبدیل T4 به T3 مورد نیاز است
  • ثابت شده است که کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو ارتباط دارد.

مردم اغلب رژیم غذایی را با تغذیه کمتر مرتبط می دانند. اما رژیم غذایی بیشتر خوردن است. بیشتر غذاهای مناسب بخورید تا همه مواد مغذی بدن شما به درستی کار کند.

دلیل اصلی 2: اضافه وزن

مردم اغلب اعتراف می کنند که کم کاری تیروئید منجر به افزایش وزن می شود ، اما عکس آن نیز صادق است.

جمعیت چاق دارای حداقل است 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

چرا چاقی باعث کم کاری تیروئید می شود؟

 1. متا مطالعه برای گزارشات تیروئید ، “چاقی یک فرایند التهابی مزمن با درجه پایین است. بنابراین سیتوکین ها و سایر نشانگرهای التهابی تولید شده توسط اضافه بار بافت چربی افزایش می یابد. این افزایش سیتوکین های التهابی. ممکن است بیان mRNA ساده سدیم / یدید را مهار کند ، سپس بر فعالیت جذب یدید در سلولهای تیروئید انسان تأثیر بگذارد.
 2. همچنین می گوید: “لپتین ، عاملی که توسط سلولهای چربی تولید می شود ، همچنین در التهاب مزمن نقش دارد ، که می تواند منجر به تغییرات مورفولوژیکی در غده تیروئید شود. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک دور باطل است. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اضافه وزن دارید ، این کاری است که باید انجام دهید.

دلیل اصلی 3: عدم تعادل باکتری های روده

همه ما می دانیم آنتی بیوتیک ها چیست ، اما چند نفر از ما درباره آنالوگ آنها به نام پروبیوتیک ها اطلاعات داریم؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که به عنوان بهبود دهنده سلامت انسان شناخته شده اند. آنها معمولاً در مکمل ها و غذاهایی مانند ماست و دوغ یافت می شوند. ممکن است عجیب به نظر برسد که باکتری های زنده را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود در نظر بگیرید ، اما این تمرین عادی است و برای شما بسیار مفید است. ”

خانه های جالب

معده انسان حاوی تریلیون ها باکتری خوب است. آیا شگفت انگیز نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر تعداد کل سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب به باکتری های بد در معده شما معمولاً 85٪ است: 15٪. وقتی این نسبت را حفظ کنید ، از سلامت خوبی برخوردار هستید و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به حفظ مخاط روده سالم کمک می کنند و بنابراین به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در پنیر و دوغ یافت می شوند ، هر چند به مقدار زیاد. با این حال ، از آنجا که بسیاری از ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و ما اغلب از اختلالات گوارشی و کاهش ایمنی رنج می بریم.

میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای غده تیروئید از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. همه آنها برای عملکرد تیروئید ضروری هستند و ارتباط واضحی بین اختلال عملکرد تیروئید و سطوح تغییر یافته این مواد معدنی وجود دارد. [2]

دلیل اصلی 4: مسمومیت

پزشکان در مورد این واقعیت صحبت می کنند که بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن ما شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است ، نه اینکه ما را از بین ببرد. پس چرا مال ما رخشاک (مدافع) تبدیل شدن باکساک (ناوشکن)؟

در میان عوامل دیگر ، پاسخ ممکن است در سموم نهفته باشد. این در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم مخلوط شده و در غده تیروئید تجمع می یابد.
 • سپس بدن آنتی بادی هایی را برای مبارزه با این سموم جمع آوری می کند و در این فرایند به غده تیروئید نیز حمله می کند.

امیدوارم ببینید که چقدر سموم نامرئی در زندگی ما باعث این همه گیری غده تیروئید می شود.

چهار فلزات سنگین خاص مضر ترین هستند: آلومینیوم ، کادمیوم ، قلع و جیوهبه آنها در محصولات ما برای استفاده روزمره مانند پلاستیک ، دئودورانت ، باتری و غیره وجود دارد. ممکن است دور ریختن همه این موارد غیرممکن باشد ، اما با توجه به این موضوع ، می توانیم آسیب را کاهش دهیم.

همچنین آفت کش ها ، علف کش ها ، قارچ کش ها که اغلب برای تولید محصولات کشاورزی ما استفاده می شوند ، یکی از رایج ترین منابع سموم هستند. حتی شیر مملو از هورمون های اضافی است ، زیرا اکثر گاوها برای افزایش عملکرد شیر تزریق می شوند. در حالی که ما هزینه غذای ارگانیک را پرداخت می کنیم ، نگران افزایش قیمت آن هستیم. اما به هزینه ای که در طولانی مدت با خوردن غذاهای سنگین همراه با سموم دفع آفات می پردازیم فکر کنید.

دلیل اصلی 5: استرس و کم خوابی

استرس و کم خوابی دو مورد از کمترین علل گزارش شده است. نه ، من در اینجا در مورد مسائل فلسفی صحبت نمی کنم. بیایید در مورد علم نحوه بدتر شدن وضعیت غده تیروئید صحبت کنیم.

Healthline گزارش می دهد: “اثرات استرس بر غده تیروئید با کند کردن متابولیسم بدن شما ایجاد می شود. این یکی دیگر از راه های ارتباط استرس و افزایش وزن است. هنگامی که عملکرد تیروئید در هنگام استرس کاهش می یابد ، سطح تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین ، تبدیل هورمون T4 به T3 ممکن است رخ ندهد و منجر به سطوح بالاتری از T3 معکوس شود.

مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. وقتی استرس دارید یا کمتر می خوابید ، کورتیزول ترشح می شود. و کورتیزول بیش از حد می تواند باعث تخریب غده تیروئید شود.

از تولید غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید جلوگیری می کند و وضعیت را بدتر می کند. بنابراین ، اگر غده تیروئید دارید ، دلیل دیگری برای کاهش سطح استرس و خواب خوب دارید.

همچنین ، مطالعات نشان داده اند که کمبود خواب و کم خوابی با عملکرد تیروئید تداخل دارد. زمان مطلوب برای خواب 7-8 ساعت خواب است. [3]

دلیل اصلی 6: سبک زندگی بی تحرک

تحقیقات نشان می دهد که “عملکرد تیروئید در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید که به طور منظم ورزش می کنند با کاهش سطح TSH و افزایش T3 و T4 در گروه ورزش بهبود می یابد.[4]

ورزش همچنین به افزایش متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دو به بهبود عملکرد غده تیروئید کمک می کنند.

علت اصلی 7: التهاب داخلی

“من همیشه فکر می کردم که التهاب به معنی برش یا تورم بافت است که دردناک است. این واکنش بدن به برداشتن سلولهای آسیب دیده یا عوامل تحریک کننده قبل از شروع روند بهبودی است. التهاب نامرئی چیست؟ یکی از مشتریان ما از میرا پرسید.

“این التهاب داخلی نامیده می شود و یکی از عوامل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. این نه دردناک است و نه قابل مشاهده ، اما بسیار کشنده است. این آتشی است که توسط سیستم ایمنی بدن پنهان می ماند ، زیرا با مواد حساسیت زا ، سموم ، استرس و غذای بد مبارزه می کند. ”

هاگرچه این التهاب مضر است ، اما متأسفانه ما یک ضد عفونی کننده برای درمان آن نداریم. التهاب داخلی به دلیل کربوهیدراتهای تصفیه شده ، قند ، چربیهای ترانس و چربیهای بسیار التهابی امگا 6 ، شیرین کنندههای مصنوعی ، گلوتن ، محصولات لبنی ، عفونتهای مزمن ، استرس ، روغنهای گیاهی فرآوری شده ، حساسیتهای پنهان و حساسیتهای غذایی و موارد دیگر ایجاد می شود. این می تواند باعث بیماری هایی از سرماخوردگی معمولی تا چاقی تا حتی سرطان شود!

هر فرد متفاوت است و عوامل مختلف منجر به التهاب می شود. ابتدا باید تمام علائم التهابی را که در حال تجربه آن هستید پیدا کنید و سپس آنها را از بین ببرید. در واقع ، اگر یک برنامه Possible را امتحان کنید ، متوجه می شوید که به دقت طراحی شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث ایجاد التهاب می شود تا بتوانید با این مشکل کنار بیایید.

اکنون که علل اصلی تیروئید خود را می دانید ، این به شما بستگی دارد که تصمیم بگیرید آیا می خواهید روی این علل اصلی کار کنید یا فقط بر مدیریت علائم خود با داروهای هورمونی اضافی تمرکز کنید.

در Possible ، ما در حال کار برای حمله به همه این علل اصلی هستیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک کرده ایم که با کم کاری تیروئید کنار بیایند و آن را معکوس کنند. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه داریم ، پزشکانی که روز به روز کار می کنند تا جهان را به مکانی سالم تبدیل کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو.

دیدگاهتان را بنویسید