دستور ویژه رئیس جمهور برای کنترل قیمت کالا/ وضعیت نهایی اجرای طرح کالابربه گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، سید احسان خاندوزی که به اردبیل سفر کرده است، همچنان در جلسه شورای هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان اردبیل در پاسخ به سوالی مبنی بر اجرای طرح عوام فریبی حضور یافت. توزیع یارانه ها گفت: رئیس جمهور برای کنترل قیمت ها به ستاد تنظیم بازار دستور داد تا بر قیمت اقلامی نظارت کند که تامین مواد اولیه ربطی به ارز وارداتی و کالاهایی که ربطی به اسپرد یارانه ندارند.

وی با بیان اینکه طی روزهای آینده تصمیم نهایی ستاد تنظیم بازار به صورت رسمی از سوی وزیر صمت اعلام خواهد شد، گفت:

اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد در 10 استان کشور

یکی از اعضای کابینه دولت سیزدهم همچنین درباره آخرین تحولات طرح هوشمند یارانه آرد اظهار کرد: نان به دلیل اینکه کالای استراتژیک است، قبل از اجرای طرح هوشمندسازی یارانه آرد در سراسر کشور نیاز بود، ابتدا در برخی استان ها آزمایشی شود. برای شناسایی و استخراج نقاط ضعف این طرح اجرا شود، زیرا دولت معتقد است در تهیه نان به عنوان نقطه قوت غالب مردم خطر جدیدی وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: اجرای طرح در چند استان به صورت پایلوت اجرا شده است و هم اکنون در بیش از 10 استان کشور طرح هوشمندسازی یارانه آرد اجرا می شود و با تکمیل دوره آزمایشی تلاش می شود تا طرح حذف و حذف شود. نقاط ضعف و کاستی های احتمالی این طرح. با حداکثر کارایی و حداقل سختی در تمامی استان های کشور اجرا شود.

آماده سازی زیرساخت های فنی برای اجرای پروژه کالابر

هندوزی همچنین درباره آخرین اقدامات مرتبط با کالابرغ گفت: بانک مرکزی، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی برای ایجاد زیرساخت های فنی برای پروژه کالابرغ تلاش می کنند. طرح به طور کامل و شفاف به مردم ابلاغ و اجرا خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/*