دستور تهیه: سالاد کلم سبز | رژیم غذایی مدیترانه ای دیابتی


5 آگوست 2022 · 6:00 صبح

عکس توسط freestocks.org در Pexels.com

من یک یا چند دستور پخت کلم را در این وبلاگ ارسال کرده ام. در صورت علاقه از کادر جستجو استفاده کنید.

وقتی بچه کوچکی بودم، مادرم هرگز کلم سرو نمی کرد. نمی دانم چرا.

آدام پیگت نویسنده خوبی است. او ادعا می کند که بهترین دستور پخت کلم را دارد. اینجاست:

عناصر:

  • 1 عدد کلم سبز تازه
  • نمک
  • زیره
  • سیب [cider] سرکه
  • روغن زیتون اضافی.

برگ های زبر بیرونی کلم را بردارید و سپس آن را به چهار قسمت تقسیم کنید. با استفاده از برش ماندولین یا رنده، کلم را تا حد امکان نازک تراشید.

حالا سایر مواد را به ترتیبی که لیست کردم اضافه کنید. سپس خوب با هم مخلوط کنید و بگذارید چند ساعت بماند. بله، چند ساعت و هر چه بیشتر بهتر است. حداقل یک ساعت، اما اگر بتوانید تمام بعدازظهر را بگذارید، از من تشکر خواهید کرد. برای همین نگران بودم که سر ناهار بیرون بیایند. کلم در این مدت مقداری مایعات آزاد می کند. قبل از سرو چاشنی و روغن زیتون را بررسی کنید زیرا ممکن است لازم باشد کمی بیشتر اضافه کنید.

پست اصلی او حاوی مقادیر خاصی از بیشتر مواد تشکیل دهنده نبود. آدام در بخش نظرات توضیح داد:

بله، در اینجا مقدار آن مطرح است و این چیزی است که این غذا را به یک غذای بی نظیر تبدیل می کند. نمک کلید است. من از نمک کوب بزرگ استفاده می کنم که در عکس آخر مشاهده می کنید. ناهار نصف کلم خوردم و بگم نصف قاشق غذاخوری نمک استفاده کردم. در پایان کمی بیشتر اضافه کردم. البته با نمک به یاد داشته باشید – همیشه می توانید مقدار بیشتری اضافه کنید اما نمی توانید نمک را حذف کنید.

من از یک چهارم قاشق چای خوری زیره استفاده کردم. شما فقط به دنبال یک اشاره از طعم وجود دارد. پاشیدن کمی سرکه. سرکه بیش از حد قوی می شود. اگر فکر می کنید به آن نیاز دارید، همیشه می توانید بعداً موارد بیشتری اضافه کنید. روغن زیتون را می توانید به خوبی به آن بپاشید. با نگاه کردن به کاسه کلم، نباید مایعی از ته آن بیرون بیاید. اگر این کار را انجام دهید، پس از آن روغن یا سرکه بیش از حد استفاده کرده اید.

مطمئناً می توانید آن را در یخچال قرار دهید اما مجبور نیستید. اگر این کار را کردید، باید آن را با فیلم چسبناک بپوشانید.

تمام پست آدام را بخوانید. زیاد نیست پشیمون نمیشی

استیو پارکر، دکتر

جلد اول کتاب Conquer Diabetes and Prediabetes