در این مدت برای وزن کشی از ترازو استفاده نکنید! – دکتر روی هادیمیان


در این مدت برای وزن کشی از ترازو استفاده نکنید!!

ترازو تنها ابزار ارزیابی موفقیت یا شکست ما در کاهش وزن نیست. وزن ما در زمان های خاصی نوسان می کند و این نوسانات می تواند ما را دلسرد و بی انگیزه کند. توصیه می شود برای اطلاع از وزن دقیق خود 7 بار از ترازو استفاده نکنید:

روزهای ویژه هفته:

مطالعه محققان دانشگاه کرنل نشان داد که وزن افراد در روزهای خاصی از هفته ، به ویژه در تعطیلات آخر هفته ، تفاوت قابل توجهی دارد و ترازوها افزایش وزن را نشان می دهند. به عنوان مثال ، وزن شرکت کنندگان در این مطالعه در روز دوشنبه بسیار بیشتر از روز جمعه بود. محققان توصیه می کنند یک روز خاص را انتخاب کنید تا با ترازو وزن کنید و در روزهای مختلف هفته از وزن گیری خودداری کنید.

عدم ارزیابی لباس هایی که می پوشیم:

به گفته محققان ، لباس مردان به طور متوسط ​​1.1 کیلوگرم به وزن واقعی آنها اضافه می کند. وزن زنان با محاسبه لباس 0.9 گرم بیشتر از مقدار واقعی است.

بدون در نظر گرفتن ماهیچه ها:

ماهیچه ها بیشتر از چربی وزن دارند ، اما چربی حجم بیشتری از بدن نسبت به ماهیچه ها را اشغال می کند. به همین دلیل افرادی که چربی بیشتری دارند چاق تر از افراد دارای عضله به نظر می رسند. انجام تمرینات استقامتی باعث تقویت عضلات می شود و تعادل عددی را بیش از آنچه انتظار می رود به ما نشان می دهد. اگرچه این تعداد افزایش یافته است ، اما اندازه بدن کاهش می یابد و فرد تا رسیدن به تناسب اندام فاصله چندانی ندارد.

مقدار زیادی آب بنوشید:

نوشیدن 475 میلی لیتر آب در روز تا نیم کیلوگرم وزن شما را افزایش می دهد ، بنابراین پس از نوشیدن آب هرگز خود را وزن نکنید.

تمرینات شدید انجام دهید:

افزایش وزن بعد از یک تمرین سخت همراه با تعریق نشان می دهد که ما کم وزن هستیم زیرا مایعات زیادی را از دست داده ایم. وزن واقعی در آن زمان نیم تا یک کیلوگرم بیشتر از وزن نشان داده شده در ترازو بود.

مصرف زیاد کربوهیدرات یا نمک:

مصرف غذاهای شور باعث احتباس آب در بدن و افزایش موقت وزن می شود. کربوهیدرات ها دارای خواص مشابه هستند. مقادیر اضافی به شکل گلیکوژن در کبد ذخیره می شود. گلیکوژن آب را جذب می کند. پس بعد از مصرف این دو گروه غذایی خود را وزن نکنید.

یبوست:

عدم تخلیه به مدت دو تا سه روز ، حدود نیم تا دو پوند وزن کاذب را افزایش می دهد. در طول مدفوع ، وزن شما به حالت عادی برمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید