درصد آمار زنان سیگاری در 5 سال 4 برابر شد| خودکفایی در گندم یا تنباکو برای شرکت های ژاپنی!؟


بازار گروه ایران: عضو هیئت مدیره مبارزه با جمعیت کشور گفت: مصرف سیگار در میان زنان نگران هستند و در مدت ۵ سال از ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ از حدود ۱.۵ درصد کل جامعه زنان به ۴.۴۴ درصد افزایش یافته است که نسبت رشد آن در حدود است. چهار برابر است. این نسبت در میان مردان دوبرابر شده و از حدود ۱۷ درصد به ۲۵.۸۸ درصد رسیده است.

وی گفت: مصرف قلیان از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰ در افراد بالای ۱۸ سال، در زنان ۵۷.۶درصد و مردان ۱۷.۸درصد افزایش داشته است و به طور متوسط ​​حدود ۲۸ درصد افزایش در گروه سنی بالای ۱۸ سال گزارش شده است.

این آمار از این جهت حائز اهمیت دارد که در دو سال اخیر و به دلیل مصرف مصرف قلیان ممنوع و قهوه خانه ها تا مدت ها تعطیل و به شکل زیری خدمات می دهند.

همچنین مصرف سیگار از سال ۹۵ تا ۱۴۰۰ در بین گروه سنی (بالای ۱۸ سال) در زنان ۱۷.۲درصد و مردان ۰.۵۴درصد کاهش داشته است و کلی ۷.۴۴درصد کاهش گزارش شده است. این میزان ممکن است باعث افزایش قیمت ها و کاهش هزینه های خانوار و کاهش مصرف دخانیات در سبد خانوارها و البته تلاش نهادهای مردم در فرهنگ سازی است وگرنه جستجوی سلبریتی ها در فیلم ها به ویژه در سریال های ساخته شده وی یا افزایش مصرف مصرف می شود. سیگار به حدی بود که برخی از آنها را از شرایطی که سریال ها را تبلیغ می کنند و مصرف مصرف می کنند و می خواهند مصرف کنند و بدبینان را نیز در میان برندهای معروف در سریال ها را گمانه زنی می کنند و کار به جایی می رسد که یکی از سریال های مورد انتقاد است. جدی قرار گرفت و زخم کاری خورد!

هم اکنون بر اساس واحد تحقیقات مبارزه با دخانیات افزون بر 50 میلیون نخ سیگار در کشور سالانه مصرف می‌شود که از این تعداد 11 میلیارد نخ تولید داخل و 40 میلیارد نخ تولید شده است که 30 میلیون آن تولید شده است.

منوچهر منصوری روز سه شنبه در یک نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار می شود. گفت: مصرف انواع مواد دخانی ورود به انواع ناهنجاری ها باید با دخانیات به یک دغدغه و مطالب گری در جامعه تبدیل شود.

منصوری بیان کرد: برای مبارزه با دخانیات عزم و اراده ملی می‌خواهد، در یک جای خاص مانند آموزش و پروش، صدا یا سازمانی نمی‌خواهد مبارزه با دخانیات را در پیش گرفت باید به عنوان یک پیام رسان رسانه، بحث مبارزه را. به یک دغدغه تبدیل، ما در این مورد نیاز به فرهنگ سازی داریم.

درصد آمار زنان سیگاری در 5 سال 4 برابر شد|  خودکفایی در گندم یا تنباکو برای شرکت های ژاپنی!؟

به گفته وی، در مبارزه با کلام و کاغذ بوده و اثر ملموس نباید کار فرهنگ سازی را امروز شروع کنیم تا نسل آینده تأثیرگذار باشد.

این در حالی است که شرکت‌های وابسته به شرکت‌های آمریکایی و ژاپنی باز هم به سرمایه‌گذاری در صنایع بدرد می‌خورند چون خودروسازی می‌تواند در کارخانه‌های سیگاری سرمایه‌گذاری و تولید مواد اولیه از تو تون تا کاغذ نیز باشد. بست برای آنها باز است. به عبارت بهتر بر خلاف قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات به جای کار فرهنگی در کاهش مصرف دخانیات عملا زمینه های حضور رنگ مصرف دخانیات در دولت ها بیشتر شده است.

منصوری در این باره گفت: ماده 2 قانون جامع کنترل کننده دخانیات، تبلیغات محصولات دخانی را ممنوع اعلام کرده است، و در صورت وجود این تبلیغات دستگاه های قضایی باید با آنها برخورد کنند و انتظار می رود که دستگاه های مربوط به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به آنها حل این مسئله ورود کنند.

وی بر این باور است که سالیانه بیش از 60 هزار نفر در ایران در اثر مصرف دخانیات در کشور می‌میرند و اگر روند افزایش مصرف دخانیات (سیگار و قلیان) را کنترل کند میزان مرگ و میر در ایران در 10 سال آینده به 200 هزار نفر در ایران خواهد رسید. سال خواهد رسید.

وی تاکید کرد: 50 میلیون نخ سیگار در کشور سالانه مصرف می شود که از این تعداد 11 میلیون نخ مصرف و بقیه توسط شرکت های داخلی تولید می شود.

وی افزود: در روز حدود یک میلیارد تومان سیگار در کشور دود می شود، حدود 2 برابر این مبلغ را فقط 5 می کنند که در معرض دو سیگار دست اول، دست دوم و دست سوم قرار می گیرند.

سالانه ۶۰۰ میلیون درخت، برای تولید سیگار بریده می‌شوند

محمدرضای دبیر کل مبارزه جهانی با دخانیات نیز در این نشست گفت: سالانه ۶۰۰ میلیون درخت، برای تولید سیگار بریده می‌شوند تا ۶ هزار مسجد مصرف کنند که همین کار باعث کاهش هوای سالم می‌شود. سالانه 3.5 میلیون زمین برای کشت توتون از بین میرود و آسیب 45 الی 50 درصد از زمینهای زراعی کشور در استانهایی مانند آذربایجان غربی، گیلان و غیره به کشت توتون اختصاص دارد، حتی در آستارا شرکت دخانیات، کشاورزان را به کشت توتون در زمینهایشان می پردازند. شناسایی می کند. حالا سوال اینجاست چرا به جای توتون، در زمین ها دانه های روغنی نمی شود؟ چرا به جای خودکفایی در گندم به فکر خودکفایی در تنباکو هستند؟

هر فرد سیگاری روزانه تا ۷۴ لیتر آب دود می کند!

وی افزود: صنایع دخانی با تولید سالانه 84 مگاتن گازخانه ای، باعث می شود که هم زدن آب و هوا در کره زمین می شود و علاوه بر آن بر منابع محیط زیست محیط زیست به اکوسیستم آسیب می رساند به عنوان مثال هر فرد سیگاری با ترک کردن سیار. می تواند مانع از ۷۴ لیتر آب شود در حالی که هم اکنون هر ساله در جهان، ۲۲ میلیون متر مکعب آب در صنایع دخانی مصرف می شود.

مسجدی با بیان اینکه مصرف دخانیات، سالیانه منجر به مرگ ۸ میلیون نفر در جهان می‌شود، گفت: ۷ میلیون نفر به علت مصرف مستقیم و ۱.۲ میلیون نفر به علت مصرف در معرض دود از استعمال دخانیات (دود دست دوم) از دنیا هستند. میروند. از این تعداد ۶۵ هزار نفر از بچه های زیر ۶ سال است.

وی افزود: سالانه بالغ بر سه میلیارد مصرف سیگار با قیمت (6 الی 200 هزار تومان) به طور متوسط ​​پاکتی 20 هزار تومان و حدود 60 هزار تومان در اثر مصرف سیگار دود می شود که هزینه های قلیان به تبع آن اضافه می شود. می شود و در مقابل بر اساس محاسبات بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی، دولت ها ۲ تا ۳ برابر این مقدار (بیش از ۱۲۰ هزار میلیارد تومان) برای درمان بیماری های ناشی از دخانیات هزینه می کنند!

اجرای طرح پاد در مدارس

مسجدی طرح پادید مشخص کرد: طرح پاد برای (پیشگیری از استعمال دخانیات) با هدف کاهش استعمال دخانیات در بین دانش آموزان برای اولین بار در کشور در سال 95 در شهرستان ورامین با همکاری جمعیت درباره مبارزه با جامعه دخانیات شروع شد.

وی افزود: این طرح بااهدف اجرا در سطح ملی، هم‌اکنون در ورامین به عنوان پایلوت در حال اجراست که در حال حاضر بیش از 5 هزار نفر دانش‌آموز را آموزش داده و در شهرستان رباط کریم نیز در حال اجراست. همچنین واحد فرآموز نفس پاک مبارزه با جامعه دخانیات، برای آشنایی هرچه بیشتر خردسالان با مضرات دخانیات در سال ۱۳۸۸ راه‌اندازی شده است.

مسجدی افزود: بر اساس محاسبات بانک جهانی و سازمان بهداشت جهانی، دولت‌ها بیش از 100 هزار تومان برای درمان بیماری‌های ناشی از دخانیات هزینه می‌کنند. بسیاری از توسعه یافته ها و در حال توسعه از جمله همسایه های مشابه ترکیه و پاکستان و حاشیه خلیج فارس با افزایش مالیات بر دخانیات تا ۸۰ درصد قیمت خرده‌فروشی، باعث کاهش مصرف محصولات دخانی، افزایش درآمد و کاهش توجه به مرگ و میر و می‌شود. بار بیماری های ناشی از آن منتشر شد.

ایران یکی از ضعیف ترین کشورها در رتبه بندی مالیات دخانیات

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: طبق آخرین گزارش سازمان بهداشت جهانی، ایران با میانگین 1.5 درصد مالیات، به عنوان یکی از ضعیف‌ترین منطقه‌ها رتبه‌بندی شده است و مقایسه ایران با سایر مناطق در زمینه اجرای راه‌های کلیدی کاهش مصرف مصرفی دخانیات نشان می‌دهد که به میزان قابل توجهی کشورمان در حیطه‌های ذکر شده، وضعیت کشور در حوزه مالیات بر دخانیات قرمز است.